Reklama

Za Granicą

Ferrari dla policji w Czechach. Ma zwalczać międzynarodowe nielegalne wyścigi

Autor. PolicieCZ/Twitter

Czeska policja otrzymała wyjątkowe wsparcie. Służbę w poniedziałek rozpoczął samochód Ferrari F142-458. Ma być wykorzystywany przede wszystkim w walce z międzynarodowymi nielegalnymi wyścigami. Pojazd został zajęty przez policję jako mienie pochodzące z działalności przestępczej.

Reklama

Samochód ma być także wykorzystywany w pościgach za skradzionymi samochodami, które przejeżdżają przez Czechy do innych państw. W 2019 roku policja zarejestrowała około 30 nielegalnych wyścigów, których trasa prowadziła przez Republikę Czeską. "W tych przypadkach są używane podobne pojazdy o ekstremalnych osiągach, które nie mogą w pełni konkurować ze zwykłymi patrolami" – powiedział rzecznik policji Jakub Vinczalek.

Reklama
Reklama

Według policji Ferrari jest jednym z wielu pojazdów, które są zabezpieczane każdego roku. Nie jest nawet najdroższym z nich, posiedział Vinczalek. W 2021 roku zajęto około 900 pojazdów, z których większość sprzedano na pokrycie szkód wyrządzonych przez ich właścicieli. Niektóre z tych pojazdów policja wykorzystuje do zadań służbowych. Przystosowanie do takich zadań Ferrari kosztowało 300 tys. koron, czyli około 12 tys. euro. Dodatkowe 5 tys. euro wydano na uruchomienie i przegląd samochodu, który przez dziesięć lat był nieużywany.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze