Reklama

Służby Specjalne

Szefowa Kancelarii Prezydenta: wnioski o odwołanie szefów służb specjalnych są procedowane

Fot. prezydent.pl
Fot. prezydent.pl

Wnioski premiera Donalda Tuska o zaopiniowanie odwołania szefów ABW, AW, CBA, SKW i SWW wpłynęły do Kancelarii Prezydenta w środę i są procedowane – poinformowała szefowa KPRP Grażyna Ignaczak-Bandych.

Reklama

Zgodnie z zapowiedziami Donalda Tuska, jedna z pierwszych podjętych przez nową władzę decyzji, dotyczyła służb specjalnych. W środę premier zwrócił się do Kolegium Służb Specjalnych, sejmowej komisji ds. służb specjalnych i prezydenta o wyrażenie opinii na temat odwołania pięciu szefów służb specjalnych - Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego.

Reklama

Obecnie szefem Agencji Wywiadu jest płk Bartosz Jarmuszkiewicz, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego płk Krzysztof Wacławek, Służby Wywiadu Wojskowego gen. bryg. Marek Łapiński, a Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. bryg. Maciej Szpanowski. Z kolei szefem Centralnego Biura Antykorupcyjnego jest Andrzej Stróżny.

Czytaj też

W piątek szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych przekazała, że wnioski premiera wpłynęły do kancelarii w środę i są procedowane. Wskazała, że opinie ws. odwołania szefów służb nie są wiążące dla wnioskodawcy, zaś przepisy nie precyzują terminu, w którym muszą one zostać wydane.

Reklama

Wcześniej, w środę odwołanie szefów służb pozytywnie zaopiniowała sejmowa komisja ds. służb specjalnych oraz Kolegium Służb Specjalnych.

Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze