Reklama

Służby Specjalne

Służby specjalne "na cenzurowanym". Donald Tusk: spodziewajcie się szybkich i jednoznacznych decyzji

fot. KPRM / gov.pl
fot. KPRM / gov.pl

Przed wyjazdem do Brukseli będę chciał rozmawiać w gronie kolegium ds. służb specjalnych o decyzjach, które chcemy podjąć i podejmiemy natychmiast. Natura tych spraw wymaga dyskrecji, ale spodziewajcie się decyzji masywnych, szybkich i jednoznacznych – powiedział premier Donald Tusk, podczas exposè wygłoszonego we wtorek w Sejmie.

Reklama

Podczas wtorkowego exposè premier Donald Tusk, przedstawił m.in. skład swojego rządu. Tekę ministra koordynatora do spraw służb specjalnych ma objąć były szef MON i wiceszef MSWiA Tomasz Siemoniak. „Jak patrzę na osoby, które odpowiadały za służby specjalne w Polsce w ostatnich latach, mogę powiedzieć, że bardzo się cieszę, że będę współpracował z człowiekiem odpowiedzialnym, racjonalnym, poważnym, kompetentnym, patriotą. Jednym słowem – normalnym” – powiedział Donald Tusk. „Bardzo się cieszę, że będziemy znowu współpracowali. Wiemy dobrze, ile będzie miał pan roboty przed sobą” - dodał Tusk zwracając się Tusk do siedzącego na sali plenarnej Tomasza Siemoniaka

Reklama

Czytaj też

Reklama

Jak się okazuje, rewolucja w służbach specjalnych to kwestia nie dni, a godzin. Jak zapowiedział premier, natychmiastowe - „masywne” - decyzje zapadną tuż po zaprzysiężeniu i jeszcze przed jutrzejszym wyjazdem Donalda Tuska do Brukseli.

Nieprzypadkowo umówiliśmy się z panem prezydentem Andrzejem Dudą, że jutrzejsze zaprzysiężenie odbędzie się wcześnie także po to, abym przed wyjazdem do Brukseli zdążył jeszcze nie tylko z ministrami udać się do naszych nowych miejsc pracy, ale także żeby rozmawiać w gronie kolegium ds. służb specjalnych o decyzjach, które chcemy podjąć i podejmiemy natychmiast. Natura tych spraw wymaga dyskrecji, ale spodziewajcie się decyzji masywnych, szybkich i jednoznacznych
Donald Tusk, Prezes Rady Ministrów - exposè - 12.12.2023 r.

Nie wiadomo wprawdzie o jakie decyzje dokładnie chodzi, ale kwestie dotyczące zmian w służbach specjalnych znalazły się m.in. w podpisanej jakiś czas temu umowie koalicyjnej. Mowa tam o likwidacji CBA, odpolitycznieniu służb specjalnych oraz wprowadzeniu czytelnych reguły państwowej kontroli.

Reklama

Komentarze (2)

  1. ŚniętyMikołaj

    A od kiedy służby specjalne były odpolitycznione? ? ? Za jego poprzednich nierządów były tak samo, a działały napewno gorzej. CBA nie złapała żadnych VATowskich aferzystów ani skorumpowanych polityków, SKW zamiast łapać ruskich szpiegów współpracowała z FSB, amerykanie przestali nam ufać tak bardzo, że nie tylko nie było współpracy na poziomie służb, ale nawet na wspólnych szkoleniach i ćwiczeniach ograniczali z nami współpracę. Dopiero za rządów PiS nasze F16 przestały używać łączności nieszyfrowanej bo uzyakały kody do swoich systemów łączności.

  2. Zam Bruder

    Od takich ciepłych słów sam chyba dostałbym różowych pąsów na licu....

Reklama

Najnowsze