Reklama

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Rosyjski szpieg w Bydgoszczy?

abw
Autor. Służby specjalne/www.gov.pl

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zidentyfikowali obywatela Rosji, wobec którego istnieją podejrzenia o współpracę ze służbami specjalnymi Rosji. Na początku grudnia mężczyzna został wydalony z Polski.

Reklama

Według informacji przekazanych przez Departament Bezpieczeństwa Narodowego KPRM,  funkcjonariusze ABW zidentyfikowali obywatela Federacji Rosyjskiej, wobec którego „istnieją podejrzenia i współpracę i związki ze służbami specjalnymi Rosji”. Mężczyzna mieszkał w Bydgoszczy. „W wyniku współdziałania ABW i Straży Granicznej mężczyzna został wydalony z Polski 1 grudnia 2023 roku” – wskazał Departament.

Reklama

W 2023 r. w okolicach Bydgoszczy zidentyfikowano również dwóch innych cudzoziemców, którzy mogli prowadzić działalność szpiegowską na rzecz Rosji i Białorusi. Ustalenia wskazują na stałe zainteresowanie Rosji wskazanym rejonem Polski” – dodał Departament Bezpieczeństwa Narodowego.

Czytaj też

Według danych przekazanych przez KPRM, w latach 2016-2023 polski kontrwywiad zneutralizował działania ponad 100 szpiegów rosyjskich i białoruskich prowadzących operacje wywiadowcze przeciwko Polsce.

Reklama
Reklama

Komentarze (1)

  1. Golf

    W Europie "buja się" około miliona obywateli rosyjskich ! Milion !! Państwa zachodnie w swojej dobroci rozdają wizy Schengen prawie każdemu Rosjaninowi... Kto to jest ? Kim jest ? Co robił wcześniej ? Oczywiście nikt nie wie. Powiem szczerze...wkurza mnie to strasznie !!

Reklama

Najnowsze