Reklama

Służby Specjalne

Kadrowe zmiany w kierownictwie ABW i CBA

Autor. gov.pl

Wszystko wskazuje na to, że w dwóch polskich służbach specjalnych zajdą niebawem kadrowe zmiany. W ABW i CBA pojawić się mogą nowi zastępcy. Ich kandydatury pozytywnie zaopiniowała sejmowa komisja ds. służb specjalnych.

Reklama

Sejmowa komisja ds. służb specjalnych pozytywnie zaopiniowała kandydatów Marcina Steca na zastępcę szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Radosława Żebrowskiego na wiceszefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Podczas posiedzenia 12 kwietnia komisja wydała też pozytywną opinię o formalnym odwołaniu z funkcji dotychczasowego zastępcy szefa CBA Bogdana Sakowicza, który przeszedł na emeryturę – poinformował przewodniczący komisji Waldemar Andzel.

Reklama
Obaj kandydaci to osoby doświadczone, wiele lat związane ze służbami specjalnymi - Żebrowski z kilkoma z nich, a Stec z CBA. Podziękowałem też za służbę przechodzącemu na emeryturę b. wiceszefowi Biura Bogdanowi Sakowiczowi.
Waldemar Andzel, przewodniczący sejmowa komisja ds. służb specjalnych.
Reklama

Gdy premier powoła Steca, szef CBA Andrzej Stróżny będzie miał dwóch zastępców - dotychczasowym jest Daniel Karpeta. Po nominacji prezesa Rady Ministrów dla Żebrowskiego szef ABW płk Krzysztof Wacławek będzie miał czterech zastępców. Trzej obecni to płk Bernard Bogusławski, płk Lech Wojciechowski i płk Krzysztof Zieliński.

Czytaj też

Wiceszefów cywilnych służb specjalnych powołuje i odwołuje premier na wniosek szefów tych służb po zasięgnięciu opinii sejmowej komisji. Opinia ta nie jest jednak dla premiera wiążąca.

Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze (1)

  1. Gis

    Witam. Mam pytanie do znawców (funkcjonariuszy byłych/obecnych 3 literowych służb) Czy obecnie opłaca się (finanse/"rozwój") przeniesienie z Policji do CBA/ABW? Dużo jest artykułów o przeniesieniach w 2 str ze względu na kasę, atmosferę i politykę. Czy rzeczywiście to prawda ?

Reklama

Najnowsze