Reklama

Służby Specjalne

Premier zdecydował. Nowe twarze w kierownictwie ABW i CBA

Autor. Kancelaria Premiera/Twitter

Prezes Rady Ministrów dokonał zmian kadrowych w kierownictwie CBA i ABW. Ze stanowiska zastępcy szefa CBA odwołał Bogdana Sakowicza, a w jego miejsce powołał Marcina Steca. Ponadto na stanowisko zastępcy szefa ABW powołany został Radosław Żebrowski - poinformowało biuro prasowe ministra koordynatora służb specjalnych. Tym samym premier przychylił się do pozytywnej rekomendacji o zmianach na tych stanowiskach, jaką w ubiegłym tygodniu wydała sejmowa komisja ds. służb specjalnych.

Reklama

13 kwietnia sejmowa komisja ds. służb specjalnych pozytywnie zaopiniowała kandydatów Marcina Steca na zastępcę szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Radosława Żebrowskiego na wiceszefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Po niespełna tygodniu premier dokonał spodziewanych zmian, przychylając się tym samym do poselskiej rekomendacji.

Reklama

Marcin Stec - jak informuje biuro prasowe ministra koordynatora służb specjalnych - to funkcjonariusz specjalizujący się w tematyce zwalczania przestępstw o charakterze gospodarczym i finansowym. Służbę w CBA rozpoczął w 2007 r. W ostatnich latach pełnił funkcje kierownicze. Jest absolwentem Wydziału Prawa oraz Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. 

Czytaj też

Płk rezerwy Radosław Żebrowski pełnił służbę w szeregu instytucji zajmujących się bezpieczeństwem RP. Ostatnio na stanowisku kierowniczym w ABW. Jak podkreśla biuro prasowe ministra koordynatora, "posiada rozległe doświadczenie zawodowe w pionach bezpieczeństwa teleinformatycznego, zabezpieczenia technicznego, kadr oraz bezpieczeństwa wewnętrznego i audytu". Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Łączności w Zegrzu oraz Mazowieckiej Wyższej Szkoły Humanistyczno-Pedagogicznej.

Reklama

Dzięki dzisiejszej decyzji premiera, szef CBA Andrzej Stróżny ma dwóch zastępców - dotychczasowym jest Daniel Karpeta, z kolei po nominacji Żebrowskiego szef ABW płk Krzysztof Wacławek będzie miał aż czterech zastępców. Trzej obecni to płk Bernard Bogusławski, płk Lech Wojciechowski i płk Krzysztof Zieliński.

Zastępców szefa CBA i szefa ABW powołuje premier, na wniosek szefa właściwej służby, po zasięgnięciu opinii sejmowej komisji do spraw służb specjalnych.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze