Reklama

Służby Specjalne

FSB: zatrzymaliśmy polskiego szpiega pracującego w strategicznym przedsiębiorstwie

rosja
Autor. Simon Lee/Flickr/CC BY 2.0

W Rosji zatrzymano szpiega pracującego w strategicznym przedsiębiorstwie, który przekazywał polskim służbom tajne informacje - poinformowała w piątek agencja Interfax w oparciu o komunikat rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB).

Reklama

Pracownik przedsiębiorstwa w obwodzie penzeńskim położonym w centrum europejskiej części Rosji został zatrzymany za współpracę z polskimi służbami specjalnymi - przekazało FSB. Przedsiębiorstwo ma status „specjalnego znaczenia” - tym mianem określane są obszary specjalne lub wojskowe, firmy i organizacje, które nie mogą funkcjonować bez dodatkowych środków bezpieczeństwa i są zabezpieczane przez FSB, a ich pomieszczenia i personel muszą zostać specjalnie prześwietlone.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Jak przekazało FSB, zatrzymany miał nawiązać kontakt z przedstawicielem polskich służb specjalnych w celu przekazania informacji o działalności firmy w zamian za pomoc w wyjeździe za granicę.

„W wyniku czynności operacyjno-rozpoznawczych udokumentowano nielegalne działania figuranta, mające na celu zebranie informacji o wielkości produkcji przedsiębiorstwa w ramach zamówienia obronnego państwa, o których dowiedział się w trakcie wykonywania czynności służbowych” - poinformowano w komunikacie.

Mężczyzna został zatrzymany z artykułu dotyczącego współpracy na zasadzie poufności z obcym państwem - napisał Interfax

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama