Reklama

Centralne Biuro Antykorupcyjne

Nowe kamizelki kuloodporne i wkłady balistyczne nie dla CBA?

Fot. CBA
Fot. CBA

Znamy już podmioty zainteresowane realizacją dostaw kamizelek kuloodpornych i wkładów balistycznych dla Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Na sfinansowanie zakupów służba ma łącznie ponad 400 tys. złotych brutto.

Zamówienie opublikowane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne podzielone zostało na trzy części. Pierwsza z nich dotyczy wkładów balistycznych, a dokładnie białych wkładów balistycznych (przód i tył) kuloodpornych i nożoodpornych do kamizelek kamuflowanych typu VIP firmy Lubawa S.A. Rozwiązanie równoważnie nie wchodzi tu w grę. Jak dowiadujemy się z załącznika do SIWZ, CBA chce pozyskać 3 zestawy w rozmiarze M, 9 zestawów w rozmiarze L, 13 zestawów w rozmiarze XL oraz 5 zestawów w rozmiarze XXL.

Na zakup wkładów CBA ma prawie 47 tys. złotych brutto. Co oznacza, że teoretycznie służby nie stać na obie przesłane jej w ramach tego zadania oferty. Pierwsza z nich pochodzi od Lubawy. Opiewa ona na kwotę 58,5 tys. złotych. Druga propozycja pochodzi od Warsaw Gun Works. Cena w tym przypadku, to 105 tys. złotych. 

Drugie zadanie zakłada dostawy kamizelek kuloodpornych i nożoodpornych kamuflowanych typu VIP 3.0 firmy Lubawa S.A. W tym przypadku tej części CBA dopuszcza już jednak oferty obejmujące rozwiązanie równoważne. Służba chce zakupić 63 tego typu kamizelki w różnych rozmiarach. W skład jednego zestawu wchodzić mają dwie białe kamizelki (noszak na płyty balistyczne), po jednym wkładzie przednim i tylnym oraz torba transportowa.

W tym przypadku służba do wydania ma ponad 155 tys. złotych brutto. W tym zadaniu wpłynęły trzy oferty, od Lubawy, Warsaw Gun Works, a także jmd Daniel TEchnologie Janusz Daniel. Ponownie, wszystkie przekraczają budżet CBA. Pierwsza, z nich, złożona przez Lubawę, opiewa na kwotę ponad 175 tys. złotych. Druga, od Warsaw Gun Works, na 255 tys. złotych. Trzecią wycenioną na prawie 172 tys. złotych.

Ostatnie zadanie dotyczy zakupu kamizelek kuloodpornych i nożoodpornych zewnętrznych typu Plate Carrier QRS AT w kolorze khaki/green olive. Zamówienie zakłada zakup 55 kamizelek w różnych rozmiarach. W skład zestawu, zgodnie z wymaganiami CBA, wchodzić ma sztuka kamizelki, wkłady balistyczne (przedni, tylni i boczne) oraz torba transportowa.

Tym razem "na koncie" CBA ma ponad 226 tys. złotych brutto, a oferty pochodzą od Lubawy i jmd Daniel TEchnologie Janusz Daniel. I ponownie, żadna z ofert nie mieści się w budżecie służby. Pierwsza z firm życzy sobie za realizację dostaw ponad 309 tys. złotych, a druga - ponad 320 tys. złotych. 

Możliwe więc, że CBA zmuszone będzie anulować postępowanie i ruszyć z kolejnym, licząc na to, że oferty będą bardziej korzystne. A może przesunie środki z któregoś z zadań, by móc zlecić choć część zakupów? Jeśli realizację którejś z części uda się zakończyć, to na dostawy zwycięzca będzie miał 90 dni. 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze