Reklama

Centralne Biuro Antykorupcyjne

Funkcjonariusze CBA w siedzibie RARS

Autor. Służby specjalne/gov.pl

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli w piątek do centrali Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. „Na tym etapie nie przekazujemy bardziej szczegółowych informacji” – powiedział Robert Sosik z Zespołu Prasowego CBA.

Reklama

Jako pierwszy o działaniach funkcjonariuszy CBA w siedzibie RARS poinformował poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba. „Na razie aresztują komputery. Próba uwiarygodnienia służb na ostatniej prostej? Sprzątanie dowodów? Mam nadzieję, że nie znikną. A płytki nie popękają jak w śledztwie Pegasusa. Ekipa PMM od początku pandemii czuła się tam ostentacyjnie bezkarnie” – napisał na platformie X (dawnym Twitterze) poseł Szczerba.

Reklama

Centralne Biuro Antykorupcyjne na zlecenie prokuratury podjęło działania w centrali Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych” - powiedział Robert Sosik z Zespołu Prasowego CBA. Sosik pytany o szczegóły i zakres działania funkcjonariuszy w RARS poinformował, że nie może na tym etapie udzielić żadnych dodatkowych informacji.

Czytaj też

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych funkcjonuje od lutego 2021 na mocy ustawy o rezerwach strategicznych, które podporządkowały ją kancelarii premiera i poddały bezpośredniemu nadzorowi szefa rządu. Poprzednio Agencja podlegała resortowi energii lub aktywów państwowych.

Reklama
Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze