Reklama

Agencja Wywiadu

Żaryn: Agencja Wywiadu przechwyciła kolejne rozmowy rosyjskich żołnierzy [AUDIO]

Agencja Wywiadu rozmowa Rosja żołnierz
Autor. Agencja Wywiadu

Niezaplanowane, chaotyczne działania, błędy dowódców i bardzo niskie morale – kolejne nagrania przechwycone przez Agencję Wywiadu pokazują, że wśród rosyjskich najeźdźców coraz powszechniejsza jest krytyka działań wojennych przeciwko Ukrainie - pisze Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Reklama

Jak pisze Żaryn, na nagraniu przechwyconym przez polski wywiad słychać żołnierza, który brał udział w wojnie Rosji przeciwko Ukrainie. Uczestnik walk krytycznie ocenia sytuację w armii, skarży się na prowizoryczne działania dowódców, co w jego opinii powoduje duże straty wśród żołnierzy.

Reklama
YouTube cover video
Reklama

Mężczyzna wspomina, że decyzja Kremla o rozpoczęciu wojny przeciwko Ukrainie kosztowała życie wielu Rosjan. Rosyjskie oddziały zostały rozbite przez obrońców Ukrainy ("chłopaków, z którymi jeździłem, już nie ma"; "z naszego plutonu zostały 3 osoby"). Mężczyzna uważa, że działania wojenne przeciwko Ukrainie były źle przygotowane, za co płacą żołnierze ("ze wszystkimi, którzy jeździli nie jest dobrze... albo ranni, albo ciężko ranni").

Żołnierz zarejestrowany na nagraniu narzeka również na złe decyzje dowódców. Ich morale i profesjonalizm mają być bardzo niskie. Mężczyzna wspomina, że w jednym z jego oddziałów zastępca dowódcy "zgubił" żołnierza ("trzeciego dnia znaleźli go czołgiści"). Żołnierz rosyjski dodaje, że obraz wojny, jaką Rosja prowadzi przeciwko Ukrainie, jest daleki od propagandowych przekazów. Wprost zniechęca wszystkich do zaciągania się do oddziałów walczących na froncie ("jeśli u ludzi obudził się heroizm..., niech jeżdżą tam... wtedy pogadamy").

Czytaj też

To kolejny materiał, do którego dotarła Agencja Wywiadu, który pokazywać ma, że rosyjscy żołnierze są w coraz większym stopniu mają być świadomi, że propagandowy przekaz o sukcesach rosyjskiej armii w wojnie przeciwko Ukrainie, mija się z prawdą. Mimo tego dowództwo rosyjskie kontynuuje działania wojenne przeciwko Ukrainie. Nic nie wskazuje na to, by Rosja miała zamiar zakończyć inwazję w najbliższym czasie.

Reklama

Komentarze

    Reklama