Reklama

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego

We Wrocławiu szykował sabotaż na zlecenie rosyjskich służb. Trafił w ręce ABW

abw polska
ABW
Autor. ABW/Służby specjalne/www.gov.pl/

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali mężczyznę działającego na zlecenie rosyjskich służb wywiadowczych - poinformował departament bezpieczeństwa narodowego KPRM. Do zatrzymania obywatela Ukrainy dojśc miało 31 stycznia we Wrocławiu.

Mężczyzna - jak informuje departament bezpieczeństwa narodowego KPRM - działając w zorganizowanej grupie przestępczej i na zlecenie rosyjskich służb wywiadowczych przygotowywał się do podjęcia działań dywersyjnych i sabotażowych. Miały one polegać na podpaleniu obiektów na terenie Wrocławia - podano w komunikacie.

ABW weszła w posiadanie informacji, że obywatel Ukrainy, działając na zlecenie rosyjskich służb specjalnych planuje podjęcie na terytorium Polski działań zmierzających do podpalenia obiektów na terenie miasta Wrocławia, które znajdują się w bliskiej odległości od elementów infrastruktury o znaczeniu strategicznym.
Fragment komunikatu departamentu bezpieczeństwa narodowego KPRM

Działania prowadzili funkcjonariusze z wrocławskiego wydziału zamiejscowego delegatury ABW w Poznaniu. Podczas zatrzymania przeszukali mężczyznę i należący do niego bagaż ujawniając dowody planowanego przestępstwa - wskazał departament.

Czytaj też

W wyniku podjętego śledztwa zatrzymanemu przez ABW przedstawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze międzynarodowym, a także zarzut planowania działań o charakterze dywersyjnym i sabotażowym na terenie Polski na zlecenie rosyjskich służb specjalnych. Za takie przestępstwa grozi do 12 lat więzienia.

Śledztwo ABW nadzoruje wrocławski dolnośląski wydział zamiejscowy departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy dla Wrocławia–Śródmieścia zdecydował o trzymiesięcznym areszcie wobec mężczyzny.

Reklama
Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze