Reklama

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Piotr Ś. Z zarzutami o usiłowanie współpracy z obcym wywiadem

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

„Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Ś. oskarżonemu o usiłowanie współpracy z obcym wywiadem oraz usiłowanie pozbawienia wolności innej osoby” – poinformował Stanisław Żaryn rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych. Mężczyzna został również oskarżony o nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji oraz podrabianie i posługiwanie się dokumentem jako autentycznym.

O tym, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała mężczyznę podejrzanego o współpracę z rosyjskimi służbami specjalnymi InfoSecurity24.pl informował pod koniec października ubiegłego roku.

Jak informuje Żaryn, „akt oskarżenia jest wynikiem postępowania przygotowawczego prowadzonego przez Departament Postępowań Karnych ABW pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej”, a postępowanie zostało wszczęte na podstawie zawiadomienia Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa szpiegostwa.

Okazało się też, że zarzuty dot. szpiegostwa to nie jedyne jakie ciążą na zatrzymanym Piotrze Ś. „W toku czynności procesowych prowadzonych w postępowaniu uzyskano również dowody na popełnienie przez Piotra Ś. innych czynów zabronionych, w tym nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji oraz posługiwania się podrobionym dokumentem. „Oskarżony przebywa obecnie w areszcie” – podał Żaryn.

Jak informował jeszcze w październiku rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych w rozmowie z Polskim Radiem 24, "Piotr Ś. był osobą, która mogła wyrządzić realne szkody". W odpowiedzi na pytanie, czym zajmował się zatrzymany, odparł, że "nie jest to osoba publicznie znana". Dopytany, czy jest to osoba związana z instytucjami państwa polskiego, odpowiedział, że nie potwierdza, ani nie zaprzecza.

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze