Reklama

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego

ABW zatrzymała Tadżyka. Był powiązany z członkami Państwa Islamskiego

Autor. gov.pl

Na wniosek szefa ABW z Polski deportowany został obywatel Tadżykistanu. Według ustaleń śledczych był on powiązany z członkami organizacji Państwo Islamskie Prowincji Khorasan. Mężczyzna miał też być aktywny w rejonie konfliktu zbrojnego na Bliskim Wschodzie.

O wydaleniu z Polski obywatela Tadżykistanu poinformował we wtorek rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Jacek Dobrzyński. „W efekcie zaawansowanych działań funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali cudzoziemca na terenie Polski centralnej. Ukrywał się on pod fałszywymi danymi” – przekazał Dobrzyński.

Reklama

„Ustalono, że od kilku lat był zaangażowany w działalność terrorystyczną. Był aktywny m.in. w rejonie konfliktu zbrojnego na Bliskim Wschodzie. Mężczyzna powiązany był również z członkami organizacji Państwo Islamskie Prowincji Khorasan, wobec których prowadzone są śledztwa w związku z przygotowywaniem aktów terrorystycznych w kilku państwach europejskich” – podkreślił rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Jak zaznaczył, mężczyzna został deportowany z Polski 11 kwietnia na wniosek szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. „Wobec Tadżyka orzeczono zakaz wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz innych państw strefy Schengen na 10 lat” - podał.

Czytaj też

„Deportacja cudzoziemca była realizowana w ścisłej współpracy ze Strażą Graniczną. Cudzoziemiec został wydalony lotem specjalnym w asyście funkcjonariuszy SG” – dodał Jacek Dobrzyński.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze