Reklama

Służby Mundurowe

Wąsik: zamierzamy rozszerzyć dodatek stołeczny

Autor. MSWiA/Twitter

Zamierzamy rozszerzyć dodatek stołeczny także na CBŚP oraz dla funkcjonariuszy AT i Komendy Głównej Policji oraz przywrócić odebrany w czasach PO tzw. dodatek graniczny dla funkcjonariuszy Straży Granicznej służących na tzw. zielonej granicy - zapowiedział wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.

Reklama

Wiceszef resortu spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik odpowiadając w czwartek w Sejmie na pytania posłów PiS w sprawie podwyżek uposażeń służb podległych MSWiA zapowiedział nowe rozwiązania dla funkcjonariuszy, w tym rozszerzenie dodatku stołecznego, obecnie funkcjonującego jedynie w Komendzie Stołecznej Policji, także na funkcjonariuszy m.in. CBŚP i KGP. Dodał, że MSWiA zamierza również przywrócić tzw. dodatek graniczny dla funkcjonariuszy SG, którzy pełnią służbę na tzw. zielonej granicy.

Reklama

Czytaj też

Reklama

"Mamy zabezpieczone pieniądze w budżecie. Pragniemy także zrobić nowe rozwiązanie antyemerytalne dla funkcjonariuszy między 15 a 25 rokiem służby. O tym zamierzam dyskutować ze związkami zawodowymi" - poinformował Wąsik.

Czytaj też

Dodał, że resort prowadzi stały dialog z funkcjonariuszami. "Odpowiadamy na ich oczekiwania, zdajemy sobie sprawę, że im dłużej każdy funkcjonariusz służy i mniej przebywa na emeryturze, tym lepiej, dlatego zaproponowaliśmy bardzo dobrze przyjęte rozwiązania antyemerytalne" - powiedział.

Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze (2)

  1. Templar

    A co z dodatkiem stołecznym dla SG? Zapomniał pan minister czy nie zorientował się, że jest Komenda Główna i Nadwiślański Oddział SG?,,,

  2. Norman

    15 lat służby dodatek 500zł na rękę. Kolejny rok po 100zł dodatkowego. Czyli 20 lat 1000zł...25 lat 1500zł jak teraz.do tego wzrost za wysługę lat...za każdy rok 100zł a nie 13zł. Dodatki stałe gwarantowane 50zł co roku dla osoby bez negatywnie zakończonego postępowania.Niestety na zachęty wymagane są fundusZe a tego ciągle brakuje. Obecne 13zł za każdy rok służby czy 25zł,, premi,,na każdym kolejnym stopniu (poza sierżantem gdzie jest przeskok 130zł ) zachęca chyba tylko niepoczytalnych.

Reklama

Najnowsze