Reklama

Służba Celno-Skarbowa

Wiceszef KAS o uchwale modernizacyjnej: myślę, że niedługo zostanie ona podjęta

Autor. KAS

Jak mówi w rozmowie z InfoSecurity24.pl zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej, Mariusz Gojny, projekt uchwały modernizacyjnej KAS na lata 2023-2025, powinien zostać zaakceptowany przez Radę Ministrów już niedługo. Jeden z czterech planowanych priorytetów, zakłada podwyżki dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, pozostałe dotyczą m.in. inwestycji w sprzęt czy obiekty.

Reklama

Wiceszef KAS, Mariusz Gojny, w rozmowie z redakcją podczas konferencji i targów "Granice'22", przypomniał, że podpisane w dniu święta KAS porozumienie ze stroną społeczną, zakłada blisko 700 złotowe podwyżki dla funkcjonariuszy SCS. W KAS uruchomiony ma zostać także dodatek stołeczny, który będzie przysługiwał zarówno pracownikom cywilnym jak i funkcjonariuszom pełniącym służbę w Warszawie i w powiatach ościennych.

Reklama

Jak tłumaczy Gojny, uchwała modernizacyjna, to dokument który przyjmuje rząd, ale sądzi, że stanie się to niebawem.

Reklama
Reklama

Komentarze (1)

  1. MłodyWCle

    Tak, właśnie 700zł z uchwały moderanizacyjenj + 450zł z ustawy budżetowej. Takie informacje dostały związki zawodowe, ale jest to średnio w wyliczeniu na osobę z mnożnikiem 2,2, stopniem aspiranckim i wysługą +/- 20lat, także może i starych zatrzymają ale ciekawe kto z młodych będzie chciał tu przyjść i zostać, za 3800 na rękę

Reklama

Najnowsze