Reklama

Straż Pożarna

Zmiany w kierownictwie PSP. St. bryg. Krzysztof Hejduk odchodzi na emeryturę

fot. Flickr/MSWiA
fot. Flickr/MSWiA

Jeden z trzech zastępców Komendanta Głównego Państowowej Straży Pożarnej, st. bryg. Krzysztof Hejduk, został wczoraj odwołany ze stanowiska. 

O odwołaniu st. bryg. Krzysztofa Hejduka KG PSP poinformowała w komunikacie wczoraj.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji z dniem 30 maja 2018 r. odwołał st. bryg. Krzysztofa Hejduka ze stanowiska Zastępcy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. 

Jednocześnie z dniem 30 maja 2018 r. ze st. bryg. Krzysztofem Hejdukiem został rozwiązany stosunek służbowy.

komunikat Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej

Krzysztof Hejduk wiceszefem PSP był od 19 lutego 2016 roku. Jako zastępca komendanta w ostatnim czasie nadzorował m.in. Biuro Logistyki oraz Biuro Finansów, przez co odpowiadał za realizację ustawy modernizacyjnej oraz wykorzystanie przez PSP środków pochodzących z Unii Europejskiej. 

St. bryg. Krzysztof Hejduk doptywany o powody swojego odejścia, w rozmowie z InfoSecurity24.pl, stwierdził krótko "mój czas już minął". Był zastępca szefa PSP powiedział też, że zwolnienie ze stanowiska oraz odejscie ze służby są efektem złożonego przez niego raportu. 

Raport z prośbą o zwolnienie mnie ze służby złożyłem 22 maja. To była moja decyzja.

st. bryg. Krzysztof Hejduk, były Zastępca Komendanta Głównego PSP

St. bryg. Krzysztof Hejduk urodził się 2 marca 1971 r. w Łodzi. Służbę w jednostkach ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1992 r., po ukończeniu Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu, w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 7 w Łodzi, na stanowisku dowódcy zastępu. W 2000 r. ukończył Uniwersytet Łódzki. Następnie pełnił służbę w Komendzie Rejonowej PSP w Łodzi, a od 1998 r. w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Łodzi. Od sierpnia 2006 r. objął stanowisko zastępcy łódzkiego komendanta wojewódzkiego PSP. W latach 2007–2008 pełnił służbę w Komendzie Głównej PSP.

Póki co, nie wiadomo kto zastąpi Krzysztofa Hejduka na stanowisku Zastępcy Komendanta Głównego PSP.

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama