Reklama

Straż Pożarna

Strażacy z PKN Orlen mają nową strażnicę

zdjęcie ilustracyjne, fot. Rafał Surdacki/Defence24.pl
zdjęcie ilustracyjne, fot. Rafał Surdacki/Defence24.pl

Zakładowa straż pożarna PKN Orlen, największa taka jednostka w Polsce, obchodząca 55. rocznicę powstania, otworzyła na terenie zakładu głównego spółki w Płocku nową strażnicę. Nowy obiekt posiada m.in. 16 stanowisk garażowych, 4 stanowiska naprawcze dla pojazdów bojowych, myjnię i pomieszczenia warsztatowe.

„Jestem z was dumny. Jest z was dumny PKN Orlen. Budujecie naszą markę” - powiedział prezes spółki Daniel Obajtek, zwracając się do strażaków płockiego koncernu.

I dodał: „Gdziekolwiek bym był, w Polsce, ale także poza granicami, w Czechach, czy na Litwie, tam naprawdę dobrze o was mówią, o waszym profesjonalizmie, zaangażowaniu. Jesteście największą jednostką w Polsce. Zawsze można na was liczyć”.

Obajtek podkreślił, że strażacy PKN Orlen zapewniają bezpieczeństwo nie tylko zakładu głównego spółki, ale także Płocka, gdzie znajduje się największy w kraju kompleks rafineryjno-petrochemiczny. 

„Tak naprawdę jesteście pośrednio zaangażowani także w bezpieczeństwo państwa, bo nasza firma jest sercem polskiego przemysłu rafineryjnego, a bez niego nie ma bezpieczeństwa gospodarki” – dodał Obajtek, dziękując obecnym i byłym strażakom płockiego koncernu za ich pracę i poświęcenie.

Prezes PKN Orlen zwrócił m.in. uwagę, że oddanie do użytku nowej strażnicy wpłynie na poprawę bezpieczeństwa zakładu głównego spółki, należącego do tzw. infrastruktury krytycznej. 

Jak podał PKN Orlen, nowa strażnica umożliwi skrócenie do 5 minut czasu dojazdu służb ratowniczych do dowolnego miejsca na terenie zakładu spółki. Poprawią się też znacząco warunki pracy strażaków.

Nowy obiekt posiada m.in. 16 stanowisk garażowych, 4 stanowiska naprawcze dla pojazdów bojowych, myjnię i pomieszczenia warsztatowe. Budynek ma również salę konferencyjną, sale wypoczynku oraz salę sportową ze sprzętem do ćwiczeń sprawnościowych. Do kompleksu nowej strażnicy należy także budynek magazynu środków gaśniczych. 

Zakładowa straż pożarna PKN Orlen, oprócz prowadzenia akcji ratowniczo – gaśniczych na terenie obiektów spółki, prowadzi też podobne akcje w całej Polsce, w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz Systemu Pomocy w Transporcie Materiałów Niebezpiecznych – SPOT. W Płocku służy ok. 140 strażaków koncernu, a w całej grupie Orlen ponad 600.

Podczas wtorkowych rocznicowych obchodów kilkunastu strażaków płockiego koncernu otrzymało srebrne i brązowe odznaki „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”. W uroczystościach uczestniczyli m.in. przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej oraz zakładowych jednostek, w tym krajowych spółek naftowych, jak PERN i Grupa Lotos.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze