Reklama

Straż Pożarna

Strażacy spotkają się w Kielcach. IFRE-EXPO już za dwa dni

Fot. Targi Kielce
Fot. Targi Kielce

Sprzęt strażacki, ratowniczy i specjalistyczne pojazdy to tylko niektóre rzeczy jakie już 6 czerwca będzie można zobaczyć podczas Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych Kielce IFRE-EXPO 2019. Na ponad 5 000 m kw. powierzchni spotkać będzie można 127 wystawców z 8 krajów. 

Jak podkreślają organizatorzy, swoją ofertę zaprezentują nie tylko firmy z Polski, ale także z Austrii, Czech, Francji,  Holandii, Niemiec, Portugalii, Szwecji. Węże tłoczne, węże do pożarów wewnętrznych W42, kaseton wężowy i sprzęt do ratownictwa wysokościowego, sprzęt do ratownictwa wodnego, lodowego i asekuracji to kilka z nowości jakie zaprezentują w tym roku wystawcy.

Targi rozpocznie pokaz przygotowany przez Komendy Miejską i Wojewódzką PSP w Kielcach. Wiele niespodzianek dla gości IFRE-EXPO przygotowali wystawcy - pokaz wozów bojowych, pokazy poligonowe zorganizowane czy prezentacja zastosowania stabilizacji pojazdów.

Dynamiczną część IFRE-EXPO to także organizowane po raz trzeci zawody dla jednostek OSP. Od lat zainteresowaniem gości IFRE-EXPO cieszą się pokazy najmłodszych strażaków-ochotników. Swój udział w tegorocznych targach potwierdzili już „Mali Strażacy” ze Stąporkowa. Nie zabraknietakże czworonożnych funkcjonariuszy z Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz.

IFRE-EXPO zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej oraz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Podczas wydarzenia odbędą się odprawa Komendantów Miejskich, Powiatowych PSP oraz odprawa Dyrektorów Oddziałów Wojewódzkich ZOSP.

Razem z Międzynarodowymi Targami Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO odbędą się też Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy oraz Systemów Zabezpieczeń Przeciwpożarowych  KIELCE WORK SAFETY-EXPO. 

Komentarze