Reklama

Straż Pożarna

Ruszają kontrole po pożarze w koszalińskim escape roomie

Zdjęcie ilustracyjne, Fot. Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne, Fot. Pixabay

Po pożarze w Koszalinie Państwowa Straż Pożarna na polecenie ministra Joachima Brudzińskiego, rozpoczęła kontrole przeciwpożarowe w podobnych obiektach na terenie całego kraju - poinformowało MSWiA. Ze wstępnych informacji przekazanych przez gen. brygadiera Leszka Suskiego wynika, że w obiekcie, w którym doszło to pożaru, były nieprawidłowości. Jak poinformowała wstępnie prokuratura, bezpośrednią przyczyną powstania ognia był gaz.

Szef MSWiA jest w stałym kontakcie i na bieżąco otrzymuje informacje od gen. bryg. Leszka Suskiego, komendanta głównego PSP, gen. insp. Jarosława Szymczyka, komendanta głównego Policji i Tomasza Hinca, wojewody zachodniopomorskiego. Na polecenie ministra na miejscu zdarzenia w piątek był Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski. W Koszalinie jest też gen. bryg. Leszek Suski, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej.

Dokładne przyczyny pożaru wyjaśnia prokuratura z Policją. Ze wstępnych informacji przekazanych przez gen. bryg. Leszka Suskiego wynika, że w obiekcie, w którym doszło to pożaru, były nieprawidłowości. Chodzi między innymi o brak zapewnienia właściwej ewakuacji, prowizorycznie wykonaną instalację elektryczną i złe ustawienie urządzeń grzewczych.

Z informacji uzyskanych od Policji wynika, że w Polsce działa ponad tysiąc obiektów typu escape room. Lista lokali została przekazana do Komendy Głównej PSP i komend wojewódzkich.

Do pożaru w budynku, w którym funkcjonował tzw. escape room, doszło w piątek około godziny 17:00. W jego wyniku zginęło pięć osób, a jedna jest ciężko poparzona.

MSWiA/PAP/DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze