Reklama

Straż Pożarna

PSP: nagłośnienie podczas Dnia Strażaka nie zostało wykonane należycie

Autor. st. bryg. Karol Kierzkowski, mł. asp. Łukasz Rutkowski, sekc. Krzysztof Pisz, str. Marcin Waszkiewicz/KGPSP

Państwowa Straż Pożarna odniosła się do tegorocznych Centralych Obchodów Dnia Strażaka w Warszawie, kiedy to przemawiający Marcin Kierwiński brzmiał zdecydowanie inaczej niż poprzedzający go marszałek Sejmu oraz prezydent. Po jego wystąpieniu w mediach społecznościowych pojawiło się szereg spekulacji dotyczących stanu zdrowia. On sam udostępnił na platformie X wynik badania alkomatem, a zaraz po tym udał się na badania krwi. Oba badania dały wynik „0,0”.

Reklama

„W związku z organizacją Centralnych Obchodów Dnia Strażaka 4 maja 2024 roku na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie Komenda Główna PSP poprosiła o wyjaśnienia dotyczące problemów z nagłośnieniem od firmy obsługującej uroczystość” – czytamy w oficjalnym komunikacie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Jak tłumaczy strażacka centrala, już „podczas próby generalnej przed uroczystością, w dniu 3 maja 2024 roku, przedstawiciele Komendy Głównej PSP zgłaszali problemy z nagłośnieniem, które zniekształcało wymawiane treści”. PSP miała zwrócić się „o poprawę nagłośnienia do firmy obsługującej uroczystość”, jednak – jak się okazało – „nie wszystkie zgłaszane problemy z nagłośnieniem zostały usunięte”.

Reklama

„W związku z powyższym Komenda Główna PSP stoi na stanowisku, że usługa nagłośnienia Centralnych Obchodów Dnia Strażaka na Palcu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie nie została wykonana należycie” – czytamy w komunikacie. 

Będą pozwy

W poniedziałek w Radiu Zet szef MSWiA Marcin Kierwiński poinformował, że jego prawnicy pracują nad pozwami. „Pewnie będzie kilka osób, wobec których będę występował w trybie cywilnym, będę dochodził swojego (dobrego imienia – przyp. red.)”– zapowiedział szef MSWiA. Dopytywany o nazwiska oświadczył, że ma „wytypowanych dwóch polityków”. Zaznaczył, że pozwie te osoby, „które w swoich wpisach posługiwały się ewidentnym kłamstwem, nieprawdą i insynuacjami”. „Myślę, że to będzie około pięciu osób odpowiedzialnych za szkalowanie mojego dobrego imienia” - poinformował Kierwiński.

Reklama

Czytaj też

W sobotę Szef MSWiA Marcin Kierwiński uczestniczył w Centralnych Obchodach Dnia Strażaka na placu Piłsudskiego w Warszawie. Po jego oficjalnym wystąpieniu część użytkowników portalu X, w tym politycy opozycji, zarzuciła mu nietrzeźwość, inni podejrzewali udar, a dziennikarze pytali o stan zdrowia. Minister kilka razy zapewniał, że czuje się bardzo dobrze, a sytuację na pl. Piłsudskiego tłumaczył m.in. pogłosem i problemami technicznymi. Nieco później platformie X napisał zaś: „Zanim wydacie wyrok posłuchajcie moich wypowiedzi, których udzieliłem mediom po wystąpieniu. Mało tego natychmiast udałem się na komendę Policji, gdzie zbadano mnie alkomatem. Wynik = 0,0”. Dołączył zdjęcie wyniku testu z pieczątką dyżurnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa II.

Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze

    Reklama