Reklama

Straż Pożarna

Przetarg na strażackie samochody za prawie 16 mln złotych rozstrzygnięty

fot. PSS Szczęśniak
fot. PSS Szczęśniak

13 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych za 15 mln 937 tys. złotych dostarczy Szczęśniak Pojazdy Specjalne. Firma z Bielska Białej był jedyną, która złożyła swoją ofertę w toczącym się postępowaniu. Nowe, średnie samochody docelowo trafią do jednostek PSP w 12 województwach.

Zamówienie ma zostać zrealizowane dzięki oszczędnościom z poprzednich postępowaniach prowadzonych w ramach projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym – etap I”.

Przypomnijmy, samochody jakie trafią do strażaków, powinny posiadać napęd 4x4 z pojedynczymi kołami na tylnej osi i silnik o mocy minimum 313 KM. Minimalny prześwit pod osiami określono na 300 mm, a poza osiami na 400 mm. Nowe strażackie samochody powinny być wyposażone w zbiornik wody o pojemności od 2500 do 3000 litrów, autopompę dwuzakresową oraz dwie wysokociśnieniowe linie szybkiego natarcia. Na wyposażeniu ma znaleźć się także m.in. rejestrator jazdy umożlwiający nagrywanie w rozdzielczości Full HD z prędkością 30 klatek/s.

Przy ocenie złożonych ofert brana pod uwagę była cena (60 proc.), parametry techniczne (35 proc.) oraz gwarancja (5 proc.) 

Samochody do jednostek PSP trafić mają do maja 2019 roku.

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze