Straż Pożarna

Ponad 125 mln zł na wozy ratowniczo-gaśnicze dla strażaków

Fot. Ministerstwo Klimatu
Fot. Ministerstwo Klimatu

Ponad 125 mln zł na wozy ratowniczo-gaśnicze otrzymają Ochotnicze Straże Pożarne (OSP) w ramach realizacji „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych”, który powstał w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - poinformowało w Ministerstwo Klimatu.

Resort w komunikacie przekazał, że planowany termin zawarcia umów z wojewódzkimi funduszami przewidywany jest do 15 maja br. "Kwota dofinansowania wynosi 125,3 mln zł w tym: NFOŚiGW – 104,5 mln zł, Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 20,8 mln zł" - czytamy.

Ponadto, jak przekazano, NFOŚiGW ogłosił nabór wniosków do programu tzw. "Mały Strażak" dla wojewódzkich funduszy, który zostanie przeprowadzony w dniach 11-15 maja br. Kwota naboru wynosi 16 mln zł (po 1 mln zł na każdy wojewódzki fundusz, lecz nie więcej niż 25 tys. zł dla jednej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej). Dofinansowanie może zostać przeznaczone na zakup wyposażenia osobistego strażaka, środków łączności oraz sprzętu uzbrojenia i techniki specjalnej np. drabin, agregatów prądotwórczych czy pił spalinowych.

"Środki, które przekazujemy strażakom, to inwestycja w naszą przyszłość i poprawę bezpieczeństwa. Wspomogą one działania na rzecz ochrony życia i zdrowia, a także mienia przed pożarami. Dzięki temu strażacy będą mogli jeszcze szybciej i skuteczniej zlikwidować także skutki klęsk żywiołowych" – powiedział cytowany w komunikacie minister klimatu Michał Kurtyka.

Źródło:
PAP

Komentarze