Reklama

Straż Pożarna

Nagrody dla strażaków po szczepieniu? PSP: to fake news

Fot. Zespół prasowy KG PSP
Fot. Zespół prasowy KG PSP

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej skierował do prokuratury zawiadomienie o przestępstwie. Dotyczy opublikowanego w mediach pisma, które zostało opatrzone sfałszowanym podpisem nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka - poinformował mł. bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej.

Kilka dni temu w internecie pojawił się skan pisma, w którym Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak miał zwrócić się do komendantów wojewódzkich oraz komendantów szkół PSP ws. nagród pieniężnych z okazji Dnia Strażaka.

"W związku ze zbliżającymi się obchodami Dnia Strażaka oraz ze środkami finansowymi, którymi dysponuje Komendant Główny PSP przeznaczonymi na nagrody pieniężne dla najbardziej zasłużonych funkcjonariuszy proszę o wytypowanie osób wyróżniających się w służbie" - napisane było w piśmie. "Proszę Panów Komendantów o zwrócenie szczególnej uwagi na funkcjonariuszy, którzy dobrowolnie poddali się szczepieniu przeciw COVID-19" - dodano.

Mł. bryg. Karol Kierzkowski poinformował, że pismo to zostało sfałszowane. "Komendant główny PSP nie podpisał tego dokumentu. Jest to fake news" - podkreślił Kierzkowski. "Jednocześnie podkreślamy, że kadra kierownicza PSP nie uzależnia przyznana nagrody lub wyróżnienia strażakom od poddania się szczepieniu przeciwko COVID-19" - podkreślił strażak.

Wskazał też, że w związku z tą sprawą Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej skierował do Prokuratury Rejonowej Warszawa–Śródmieście zawiadomienie o przestępstwie. "Zawiadomienie dotyczy zamieszczenia w mediach społecznościowych przez nieustalone dotąd osoby, pisma dotyczącego rzekomych nagród pieniężnych z okazji Dnia Strażaka, które opatrzone zostało sfałszowanym podpisem nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka" - dodał.

Od początku szczepień tj. od 24 marca do 5 kwietnia br. zaszczepionych zostało ponad 6,3 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 10,7 tys. strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych. Komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak był jednym z pierwszych strażaków, którzy poddali się szczepieniu 24 marca. "Funkcjonariuszki i funkcjonariusze, druhny i druhowie apeluję szczepcie się! Jesteście na pierwszej linii frontu! Żeby ratownik mógł ratować musi być zdrowy" - mówił podczas inauguracji procesu szczepień.

PSP/IS24

Reklama
Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze