Reklama

Straż Graniczna

Żołnierze białoruscy wystrzelili ładunek sygnałowy na polską stronę

Autor. Straż Graniczna/Twitter

Żołnierze białoruscy wystrzelili ładunek sygnałowy na polską stronę. Spadł on na stały polski posterunek – poinformowała Straż Graniczna.

Reklama

"Dziś w nocy ok. godz. 01.40 na odcinku Placówki Straży Granicznej w Białowieży żołnierze białoruscy strzelili z broni sygnałowej, pocisk spadł na stronę polską. W tym miejscu znajduje się stały posterunek polskich służb" – przekazała Straż Graniczna.

Reklama

"To kolejne prowokacje. Jeżeli strzelają z broni sygnałowej, to nie wiemy, czy następnie będą strzelać z amunicji ślepej, czy z ostrej. Takie działania nie powinny mieć miejsca na granicy, one eskalują emocje tym bardziej, że w tym miejscu jest stał posterunek żołnierzy" – skomentowała rzecznik komendanta głównego Straży Granicznej por. Anna Michalska.

Ostatniej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 39 osób.

Reklama

Czytaj też

Od początku roku funkcjonariusze SG odnotowali 1024 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała 39,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu ub.r. odnotowano ponad 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania, z którego wyłączeni są m.in. mieszkańcy, czy miejscowi przedsiębiorcy. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama