Reklama

Straż Graniczna

Zmiana warty w Bieszczadzkim Oddziale SG. Z formacją żegna się dotychczasowy komendant

Fot. Straż Graniczna
Fot. Straż Graniczna

Zgodnie z decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji od jutra stanowisko komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej obejmie płk SG Andrzej Popko - poinformowała Komenda Główna Straży Granicznej Dotychczasowy szef BiOSG, gen. bryg. SG Robert Rogoz, po 30 latach służby odchodzi na emeryturę.

Jak poinformowała Straż Graniczna, po 30 latach służby, ze sztandarem Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej pożegnał się dziś gen. bryg. SG Robert Rogoz. "Podczas uroczystej zbiórki, w Komendzie Bieszczadzkiego OSG, złożono meldunki o zdaniu i przejęciu obowiązków służbowych" - czytamy w komunikacie wydanym przez SG. Komendant Główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga wprowadził nowego Komendanta BiOSG oraz pożegnał odchodzącego na emeryturę generała Rogoza. 

Płk SG Andrzej Popko jest absolwentem Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Z mundurem związany jest od 1992 roku, kiedy to został kadetem Szkoły Chorążych Straży Granicznej w Kętrzynie. Po jej ukończeniu rozpoczął służbę w Nadbużańskim Oddziale SG, gdzie spędził kolejnych 15 lat. Pełnił służbę m.in. jako komendant Placówki w Terespolu oraz Dorohusku. W latach 2008-2016 był Naczelnikiem Wydziału Granicznego Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, a w roku 2014 służył jako zastępcy komendanta Oddziału. Od maja 2018 roku był Dyrektorem Zarządu Granicznego Komendy Głównej Straży Granicznej. Płk SG Andrzej Popko został oznaczony m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, Brązowym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju oraz Złotym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej.

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji od dnia 25 maja płk SG Andrzej Popko został powołany na stanowisko Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Odchodzący na emeryturę gen. bryg. SG Robert Rogoz komendantem Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej był od stycznia 2017 roku. W formacji służy od 1991 r. Był m.in. komendantem placówki i zastępcą komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG. W 1994 r. ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu (Filia SG), a w 2000 r. uzyskał tytuł magistra w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie, które jest jego rodzinnym miastem. W 2019 roku z rąk prezydenta Andrzeja Dudy otrzymał awans na pierwszy stopień generalski. 

DM

Reklama
Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze