Reklama

Straż Graniczna

Strażnicy graniczni bez egzaminu z wf-u i strzelań sprawdzających

Fot. Straż Graniczna/Twitter
Fot. Straż Graniczna/Twitter

Komendant Główny Straży Granicznej, gen. dyw. Tomasz Praga, polecił odstąpić w formacji od realizacji egzaminów z wychowania fizycznego i strzelań sprawdzających - dowiedział się InfoSecurity24.pl. Decyzja obowiązywać ma do końca br., ale szef formacji nie wyklucza wydłużenia tego okresu.

Straż Graniczna reaguje na wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w Polsce. Jak podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia, odnotowano 974 nowe i potwierdzone przypadki. Tydzień temu, 16 września, resort informował o 722 nowych zakażeniach, a dwa tygodnie temu, 9 września – o 510. Jak widać, Straż Graniczna tym razem postanowiła nie czekać na rozwój wypadków, a podjąć działania profilaktyczne, które - jak dowiedziała się redakcja - zminimalizować mają potencjalną możliwość rozprzestrzeniania się zakażeń wśród funkcjonariuszy formacji. 

Decyzja szefa Straży Granicznej o odstąpieniu od realizacji egzaminów z wychowania fizycznego i strzelań sprawdzających "wschodzi w życie" 23 września. Obowiązywać ona ma co najmniej do 31 grudnia br. Natomiast na początku stycznia 2022 roku podjęta ma zostać decyzja dotycząca ewentualnego całkowitego odstąpienia od realizacji tych przedsięwzięć za 2021 rok. Komenda weźmie wtedy pod uwagę aktualne wskaźniki zakażeń koronawirusem.

Komendant Praga zwraca również uwagę na działania prowadzone przez formację w ramach doskonalenia lokalnego. Szkolenia takie mają być organizowane "ze szczególnym zwróceniem uwagi na ścisłe przestrzeganie procedur oraz zaleceń wynikających z obowiązującego reżimu sanitarnego".

To nie pierwszy raz, gdy formacja rezygnuje ze strzelań sprawdzających oraz egzaminów z wychowania fizycznego ze względu na zagrożenie, jakie niosą one dla funkcjonariuszy w trakcie trwającej epidemii koronawirusa. Decyzja taka zapadła również jesienią ubiegłego roku, a cofnięta została dopiero latem bieżącego roku. Stan ten, jak widać, nie potrwał długo.

Reklama
Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze