Reklama

Straż Graniczna

Straż Graniczna szuka quadów

Fot. Straż Graniczna
Fot. Straż Graniczna

Straż Graniczna już niebawem powiększy swoją flotę quadów. Komendant Główny Straży Granicznej opublikował ogłoszenie o udzielenie zamówienia na dostawę pojazdów typu ATV. Jeszcze w tym roku, do pograniczników trafić może więc nawet blisko 100 nowych pojazdów.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa 76 nowych, wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2019 r., pojazdów ATV typu quad z napędem 4x2, z możliwością dołączenia napędu 4x4, posiadających homologację i spełniających warunki techniczne obowiązujące w Polsce.

Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji, która obejmuje dostawę dodatkowych 20 egzemplarzy. Pojazdy będą dostarczone do Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie.

Quady interesujące Straż Graniczną muszą być dwuosobowe, o masie nie większej niż 390 kg w przypadku gotowości do jazdy, z serwisem na terytorium RP w odległości nie przekraczającej 150 km od siedzib oddziałów SG. Silnik pojazdu musi mieć pojemność od 500 cm3 do 750 cm3, jego moc nie może być mniejsza niż 20 kW oraz musi być chłodzony cieczą. Długość całkowitą nie może przekraczać 2,5 m, jego szerokość zaś 1,3 m. Koła quada muszą mieć średnicę co najmniej 12 cali. Dodatkowym wyposażeniem musi być elektryczna wyciągarka z liną o długości minimum 15 m i sile uciągu co najmniej dwukrotnie przekraczającej masę pojazdu gotowego do jazdy. Pojazdy muszą być też wyposażone w reflektor typu szperacz z możliwością regulacji kierunku światła.

Dostarczone pojazdy muszą być objęte co najmniej dwuletnią gwarancją, bez limitu przejechanych kilometrów. Wykonawca zobowiąże się dodatkowo do przeprowadzenia szkoleń dla ośmiu pracowników Straży Granicznej, związanych z obsługą techniczną pojazdów.

Oferty wykonawców muszą zostać złożone do dnia 21 maja 2019 r. Kwota, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia zostanie podana bezpośrednio przed otwarciem ofert. Przypomnijmy jednak, że w budżecie na rok 2019 SG zarezerwowała 4,1 mln PLN na zakup quadów.

Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana ta, która uzyska najbardziej korzystny bilans punktów w następujących kryteriach: cena (waga 60), barwa pojazdu (dodatkowe 9% za ofertę pojazdów w kolorze zielonym), rozmiar kół (waga 8, w przypadku kół o średnicy większe niż 12 cali), wspomaganie układu kierowniczego (waga 10), dodatkowy mechanizm rozruchowy (waga 5) i moc silnika (waga od 0 do 8).

Dostawa pojazdów objętych zamówieniem podstawowym i - ewentualnie - objętych prawem opcji - ma zostać zakończona najpóźniej do dnia 30 września 2019 r.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze