Reklama

Straż Graniczna

Straż Graniczna: Nowe kamery i gogle wkrótce trafią na granicę

fot. Straż Graniczna
fot. Straż Graniczna

Jaki informuje Straż Graniczna, do końca tego roku funkcjonariusze SG otrzymają 115 nowych kamer termowizyjnych oraz 280 kompletów gogli noktowizyjnych. Łączny koszt zakupu sprzętu to ponad 23 miliony złotych. Inwestycja finansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Straż Graniczna podpisała umowę na dostawę 115 przenośnych kamer termowizyjnych (78 chłodzonych i 37 niechłodzonych) oraz 280 gogli noktowizyjnych. Jak czytamy w komunikacie SG, zakup sprzętu jest realizowany w ramach projektów, których celem jest rozbudowa systemu ochrony technicznej granicy zewnętrznej UE. Projekty te są elementem Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Gogle noktowizyjne mają być dostarczone do magazynów uzbrojenia Straży Granicznej w październiku, a kamery w grudniu. Trafią one docelowo na granicę wschodnią Polski, będącą jednocześnie granicą zewnętrzną Unii Europejskiej. Firmy, które wygrały przetargi na dostawę kamer i gogli, zobowiązane są również do przeprowadzenia szkoleń dla funkcjonariuszy, którzy będą na co dzień korzystać ze sprzętu.

Gogle mają pozwalać Strażnikom Granicznym na działania w warunkach ograniczonej widoczności, w porze nocnej, przez cały rok i w każdych warunkach atmosferycznych. Zarówno kamery, jak i gogle zostaną wykorzystywane w bezpośredniej ochronie granicy. Będą służyły funkcjonariuszom SG do prowadzenia obserwacji skrytych, również w warunkach ograniczonej widoczności, w porze nocnej i w każdych warunkach atmosferycznych.

SG/DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze