Reklama

Straż Graniczna

Straż Graniczna kupiła dwa miliony naboi

Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Dwa miliony sztuk naboi kupiła Straż Graniczna. Zwycięzcą zakończonego właśnie przetargu okazał się Cenzin. Pogranicznicy za dostawę amunicji będą musieli zapłacić łącznie prawie 1,6 mln złotych.

O tym, że Straż Graniczna planuje zakup amunicji informowaliśmy już w marcu. Zgodnie z zapisami SIWZ amunicja musi być fabrycznie nowa i wyprodukowana nie wcześniej niż w 2019 roku. Jak zaznacza KGSG, 9 mm naboje pistoletowe Parabellum z pociskiem pełnopłaszczowym będą przeznaczone do strzelania z 9 mm pistoletów maszynowych PM-98, UMP, MP-5 oraz 9 mm pistoletów P-99, Glock i CZ. 

Jak wynika z informacji udostępnionych przez Straż Graniczną wynika, że zwycięzcą przetargu okazał się Ceznin. Za łączną kwotę 1 580 000 złotych brutto, warszawska firma powinna dostarczyć pogranicznikom amunicję najpóźniej do 30 września tego roku. Umowę podpisano 6 czerwca.  

Nowe pistolety w drodze

To nie jedyne zakupy uzbrojenia jakie w najbliższym czasie sfinalizuje SG. Przypomnijmy, że jeszcze w tym roku do magazynów Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej w Warszawie mogą trafić nowe pistolety samopowtarzalne. Straż Graniczna planuje kupić 550 sztuk pistoletów kalibru 9 mm. Zamówienie, w ramach prawa opcji, może być zwiększone nawet do 650 sztuk. 

Jak narazie nie wiadomo jaką kwotę SG przeznaczy na zakup pistoletów.

Warto też dodać, że w ubiegłym roku Straż Graniczna rozpisała przetarg na zakup nawet ponad 2 tys. sztuk pistoletów samopowtarzalnych 9 mm. W postępowaniu zwyciężył model pochodzący z czeskiej fabryki broni CZ P-10C.

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze