Reklama

Straż Graniczna

Dostawa lornetek termowizyjnych dla Straży Granicznej

Autor. PCO

Pod koniec listopada br. PCO S.A. podpisało z Komendą Główną Straży Granicznej umowę na dostawę lornetek termowizyjnych NPL-1T. Spółka w połowie grudnia przeprowadziła szkolenie dla użytkowników sprzętu, a następnie dostarczyła 41 kompletów urządzenia do Komendy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku.

Lornetka Termowizyjna NPL-1T jest urządzeniem przeznaczonym do prowadzenia obserwacji terenu w dzień i w nocy oraz warunkach ograniczonej widoczności.

Zastosowane w lornetce termowizyjnej rozwiązania konstrukcyjne i metody przetwarzania obrazu termowizyjnego pozwoliły na uzyskanie odpowiedniej jakości obrazu termowizyjnego przy jednoczesnej redukcji masy i poboru energii. Obraz termowizyjny jest prezentowany na dwóch wyświetlaczach OLED lub może być wysyłany poprzez cyfrowe wyjście video do zewnętrznego wyświetlacza nagłownego lub monitora. Urządzenie umożliwia zapis zdjęć w wewnętrznej pamięci z możliwością przegrania zdjęć do komputera.

Czytaj też

Lornetka NPL-1T przystosowana jest do współpracy z wojskowym odbiornikiem GPS, umożliwiając wyświetlenie na ekranie współrzędnych geograficznych i czasu. Została wyposażona w siatkę dalmierczą umożliwiającą obserwatorowi szacowanie odległości, w której znajduje się obiekt. Kątowe wymiary siatki odpowiadają kątom widzenia celu o wysokości ok 1,7 m znajdującego się w określonych odległościach.

PCO S.A. jest krajowym producentem przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. Oferta Spółki obejmuje zarówno wyposażenie indywidualne żołnierza, jak i wozów bojowych. PCO S.A. zajmuje się również prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych.

Reklama

Komentarze

    Reklama