Reklama

Straż Graniczna

280 kompletów nowych gogli dla pograniczników

Fot. Straż Graniczna
Fot. Straż Graniczna

Funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali 280 nowych kompletów gogli noktowizyjnych. Koszt ich zakupu to 5,3 mln zł - informuje formacja. 

W tym tygodniu zakończyło się przekazywanie gogli do oddziałów Straży Granicznej. Sprzęt trafi na granicę zewnętrzną oraz na granicę morską. 

Jak podkreśla Straż Graniczna, gogle noktowizyjne przeznaczone są głównie do skrytej obserwacji terenu, służą do ujawniania osób nielegalnie przekraczających granicę państwową. W skład zakupionych przez Straż Graniczną zestawów wchodzą również komplety akcesoriów tj. min.: dodatkowe obiektywy i ładowarki.

Gogle noktowizyjne obok kamer termowizyjnych są najskuteczniejszymi urządzeniami do obserwacji prowadzonej w warunkach ograniczonej widoczności.

fragment komunikatu Straży Granicznej

Gogle noktowizyjne zostały kupione ze środków Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wartość jednego urządzenia wraz z akcesoriami to prawie 19 tys. zł.

Jak informowaliśmy, w ostatnich dniach na granicę trafiło również 115 kamer termowizyjnych. Sprzęt został zakupiony w ramach tego samego postępowania, z lipca 2018 roku, ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Łączna wartość kamer to prawie 18 mln zł. Łączny koszt zakupu kamer oraz gogli to więc ponad 23 miliony złotych.

Przenośne kamery termowizyjne przeznaczone są głównie do skrytej obserwacji terenu. Sprzęt może być wykorzystywany w trudnych warunkach terenowych o ograniczonej widoczności, również w porze nocnej oraz w każdych warunkach atmosferycznych.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze