Reklama

Służby Mundurowe

Służby mundurowe szykują się do defilady [FOTO]

Funkcjonariusze SOP, Fot. Maciej Nędzyński/CO MON
Funkcjonariusze SOP, Fot. Maciej Nędzyński/CO MON

W tym roku wraz z żołnierzami na defiladzie z okazji 3 maja przemaszerują funkcjonariusze służb mundurowych. Szef MON Mariusz Błaszczak obserwował ostatnie przygotowania i próbę generalną. Jak podkreślił defilada, która 3 maja br. odbędzie się na Wisłostradzie w Warszawie, będzie okazją do wspólnego świętowania 20. rocznicy przystąpienia Polski do NATO i 15. rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Szef MON przypomniał, że w tym roku po raz pierwszy oprócz żołnierzy w defiladzie udział wezmą funkcjonariusze polskiej Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Służby Ochrony Państwa, Straży Ochrony Kolei, Lasów Państwowych, ale także Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej. - Oprócz Wojska Polskiego, będą także wojska sojusznicze - będą wojska amerykańskie, brytyjskie,  rumuńskie i chorwackie. Będą również przedstawiciele organizacji proobronnych, uczniowie klas mundurowych, poczty sztandarowe – mówił minister Błaszczak.

[GALERIA_2949]

W defiladzie lądowej przejedzie ponad 200 pojazdów. Najnowszy sprzęt zaprezentuje Wojsko Polskie, Policja, Państwowa Straż Pożarna. Wśród pojazdów, które zobaczymy na Wisłostradzie pojawią się m. in.: najnowsze wozy Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji i Straży Granicznej. Nad głowami gości przeleci 80 statków powietrznych, w tym kupione niedawno przez Policję maszyny S-70i Black Hawk. 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze