Reklama

Służba Więzienna

Służba Więzienna wznawia widzenia

Służba Więzienna, funkcjonariusz Służby Więziennej, cela
Autor. kpt. Szymon Kalisz/sw.gov.pl

„W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiczną w kraju, w szczególności spadającą liczbą zakażeń oraz ogłoszonym przez Prezesa Rady Ministrów w dniu 23 lutego 2022 roku zniesieniem części obostrzeń zostały wypracowywane rekomendacje dla dyrektorów aresztów śledczych i zakładów karnych, związane z bezpiecznym przywracaniem widzeń osadzonych z  osobami bliskimi” - czytamy w komunikacie wydanym przez Centralny Zarząd Służby Więziennej.

Reklama

Jak informuje SW, "w porozumieniu z właściwymi sędziami penitencjarnymi oraz organami dysponującymi, od dnia 28 lutego 2022 roku planowane jest przywrócenie widzeń z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego".

Reklama

Czytaj też

Reklama

Nie oznacza to jednak, że widzenia obowiązywać będą bez żadnych ograniczeń. Jak czytamy, w oparciu o artykuł 247 Kodeksu karnego wykonawczego, w widzeniu będzie mogła uczestniczyć jedna osoba dorosła i jedno niepełnoletnie dziecko. Co więcej, jak dodano, "sytuacja epidemiologiczna jest stale monitorowana i w zależności od analizy jej wyników przewiduje się znoszenie kolejnych ograniczeń".

Szczegółowe informacje dotyczące organizacji widzeń zostaną umieszczone na stronach internetowych właściwych zakładów karnych i aresztów śledczych.
Fragment komunikatu Centralnego Zarządu Służby Więziennej

Przypomnijmy, zakaz widzeń obowiązywał od 31 stycznia i potrwać miał, zgodnie z pierwotnymi założeniami, co najmniej do 27 lutego. Wprowadzenie obostrzeń związane było z sytuacja pandemiczną i koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się epidemii Covid-19 wśród funkcjonariuszy, pracowników oraz osadzonych i ich najbliższych.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze