Reklama

Służba Więzienna

Służba Więzienna chce kupić 4 tys. pistoletów

Fot. Służba Więzienna
Fot. Służba Więzienna

Centralny Zarząd Służby Więziennej ogłosił przetarg na dostawę pistoletów samopowtarzalnych. Jak czytamy, formacja chce kupić dla swoich funkcjonariuszy 4 tysiące kompletów, w tym 3,7 tys. pistoletów w wersji bojowej oraz 300 w wersji szkolnej.

Przetarg na dostawę czterech tysięcy pistoletów samopowtarzalnych 9 mm ogłoszony został w drugiej połowie marca. Zamawiającym jest Centralny Zarząd Służby Więziennej, a postępowanie przetargowe dotyczy 3 700 sztuk broni w wersji bojowej oraz 300 kompletów pistoletów w wersji szkolnej, przeznaczonych do treningu bezstrzałowego.

Reklama

Według ogłoszenia firmy, które chcą wziąć udział w przetargu mają czas do 23 kwietnia na składanie wniosków. Jak zaznaczyła w postępowaniu Służba Więzienna kryterium wyboru to cena (60 procent) oraz okres gwarancji (40 procent).

Jeżeli chodzi o okres gwarancji to Służba Więzienna w zamówieniu wprost wskazała, że najwyższą punktację otrzyma ta firma, która zadeklaruje 108 miesięcy gwarancji. Natomiast z góry zostaną odrzucone oferty, w których gwarancja wynosi poniżej 60 miesięcy.

Czytaj też

Dodatkowo wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 160 tysięcy złotych przed upływem terminu składania ofert.

Służba Więzienna w przetargu podkreśliła również, że realizacja umowy ma być wykonana w terminie do 150 dni od daty zawarcia umowy. Docelowo nowa broń ma trafić do Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze