Reklama

Służba Więzienna

Nie ma decyzji o likwidacji Inspektoratu Wewnętrznego Służby Więziennej

Areszt Śledczy Międzyrzecz Służba Więzienna
Autor. Areszt Śledczy Międzyrzecz/Facebook

Po przeprowadzeniu wstępnej analizy dotychczasowej działalności Inspektoratu Wewnętrznego Służby Więziennej nie zapadła decyzja o jego likwidacji – poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości. Jak dodał resort kolejne kroki w kwestii funkcjonowania IWSW będą podejmowane po zakończeniu analizy.

Jak informował w zeszłym tygodniu InfoSecurity24.pl, resort sprawiedliwości szykuje zmiany w grupach zaszeregowania na niektórych stanowiskach w Służbie Więziennej. Chodzi o „dostosowanie uposażenia funkcjonariuszy pełniących służbę m.in. w Inspektoracie Wewnętrznym Służby Więziennej oraz w Uczelni Służby Więziennej do potrzeb służby oraz do poziomu i zakresu realizowanych zadań”. Dzięki wprowadzonym korektom – jak prognozuje ministerstwo w uzasadnieniu projektu nowelizacji rozporządzenia w sprawie uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy SW – uda się zaoszczędzić do 2033 roku, ponad 104 mln złotych.

Czytaj też

„Po przeprowadzeniu wstępnej analizy dotychczasowej działalności Inspektoratu Wewnętrznego Służby Więziennej nie zapadła decyzja o jego likwidacji. Zdecydowano natomiast o konieczności rozpoczęcia działań mających na celu optymalne wykorzystanie zasobów ludzkich i technicznych, aby lepiej dostosować je do rzeczywistych potrzeb Służby Więziennej. Po zakończeniu analizy podejmowane będą kolejne kroki w kwestii funkcjonowania IWSW” - poinformował w poniedziałek Wydział Prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości.

Reklama

Czy resort mówiąc o „optymalnym wykorzystanie zasobów ludzkich i technicznych” ma na myśli cięcia w grupach zaszeregowania? Wydaje się, że może być to jeden z elementów działań. Warto przypomnieć, że cięcia zaproponowane przez MS miejscami są dość drastyczne. Dla przykładu, zastępca szefa IWSW, który dotychczas pełnił służbę na stanowisku zaszeregowanym na 39. grupie spadnie na 33. grupę. Jeszcze większą obniżkę nowela wprowadza na stanowisku naczelnika wydziału w IWSW. W obecnie obowiązujących przepisach stanowisko to zaszeregowane jest na 37. grupie, podczas gdy po zmianach ma to być 24. grupa. 

Korekty dotyczyć będą też stanowisk w wydziałach zamiejscowych IWSW oraz uczelni SW (Pełną tabelę zmian można zobaczyć w linku poniżej).

Reklama
Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze