Reklama

Służba Więzienna

Minister sprawiedliwości odwołał szefa IWSW

Autor. Marta Rachwalska/InfoSecurity24.pl

Decyzją ministra sprawiedliwości Adama Bodnara z funkcji szefa Inspektoratu Wewnętrznego Służby Więziennej odwołany został pułkownik Paweł Makarowski. Jak zaznaczono, decyzja została poprzedzona oceną „stwierdzającą brak właściwego nadzoru nad realizacją zadań należących do właściwości jednostki”.

Reklama

O odwołaniu pułkownika Pawła Makarowskiego poinformował w piątek resort sprawiedliwości. „Ministerstwo Sprawiedliwości informuje, że 19.01.2024 r. na podstawie art. 64 ust. 1a ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o Służbie Więziennej płk Paweł Makarowski został odwołany z funkcji Szefa Inspektoratu Wewnętrznego Służby Więziennej” - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej resortu.

Czytaj też

Reklama

„Inspektorat jest wewnętrzną komórką organizacyjną Służby Więziennej, do której zadań należy rozpoznawanie, zapobieganie i wykrywanie przestępstw popełnianych przez osadzonych, funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej” - podkreślił resort.

Jak dodano, decyzja ministra sprawiedliwości została „poprzedzona oceną stwierdzającą brak właściwego nadzoru nad realizacją zadań należących do właściwości jednostki”.

Szefa Inspektoratu Wewnętrznego Służby Więziennej powołuje i odwołuje Minister Sprawiedliwości.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze