Reklama

Służba Więzienna

Konferencja i targi Więziennictwo 2022 już za tydzień

Autor. Targi Lublin

26-27 października 2022 r. na terenie Targów Lublin odbędzie się 2 edycja Centralnej Konferencji i Targów #Wieziennictwo2022 pod patronatami Ministra Sprawiedliwości i Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. Organizatorami tego specjalistycznego wydarzenia są Targi Lublin SA oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Głównym patronem i partnerem instytucjonalnym jest Służba Więzienna, której problematyka ma być w trakcie wydarzenia omawiana. Konferencji towarzyszą targi sprzętu i technologii, które mają zastosowanie w infrastrukturze technicznej więziennictwa. Głównym patronem medialnym wydarzenia jest InfoSecurity24.pl oraz Defence24.pl.

Reklama

Wydarzenie będzie okazją do przedstawienia przez producentów swojej oferty dedykowanej więziennictwu oraz do zapoznania z szerokiej opinii publicznej z interesującymi aspektami funkcjonowania formacji. Omawiane będą tematy związane z szeroko rozumianą logistyką Służby Więziennej, jej infrastrukturą techniczną i wyposażeniem funkcjonariuszy, jak również z resocjalizacją oraz problematyką zatrudniania i pracy więźniów. W programie nie zabraknie prezentacji i pokazów wystawców targów. Drugiego dnia (27 października) przewidziany jest pokaz technik reagowania w sytuacjach kryzysowych, który zaprezentuje Grupa Interwencyjna Służby Więziennej.

Reklama
Autor. Targi Lublin
Reklama

Oprócz funkcjonariuszy Służby Więziennej i jej kierownictwa, Targi odwiedzą przedstawiciele agend państwa, sądów, prokuratury, eksperci, prawnicy, logistycy i praktycy więziennictwa oraz przedstawiciele innych służb mundurowych. 

Czytaj też

Jednym z tematów konferencji będzie modernizacja techniczna realizowana w jednostkach penitencjarnych. W jej ramach prowadzone są i planowane w kolejnych latach zakupy z zakresu: uzbrojenia, sprzętu i wyposażenia specjalnego, urządzeń zabezpieczenia techniczno-obronnego, sprzętu ratowniczo-pożarniczego, taboru samochodowego, systemu informatycznego i łączności. Wdrażana jest modernizacja infrastruktury budowlanej więziennictwa.

Więcej informacji na II Ogólnokrajowej Konferencji i Targach Służby Więziennej #WIĘZIENNICTWO 2022 można znaleźć na stronie https://wieziennictwo.targi.lublin.pl/

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze