Reklama

Służba Więzienna

Dla każdego funkcjonariusza po 1130 zł. Woś o dodatkach w Służbie Więziennej

Autor. Ministerstwo Sprawiedliwości

Funkcjonariusze Służby Więziennej znają już wysokość jednorazowego specjalnego dodatku motywacyjnego, który – zgodnie z nowelizacją tegorocznego budżetu – trafić ma na ich konta do końca września. Podczas spotkania, w którym uczestniczył wiceszef resortu sprawiedliwości Michał Woś, przedstawiciele kierownictwa Służby Więziennej oraz związkowcy, rozmawiano też o przyszłorocznej waloryzacji uposażeń funkcjonariuszy i wynagrodzeń pracowników cywilnych SW. Jak zapewnić miał wiceszef MS, „najważniejszym zadaniem jest zatrzymanie jak największej liczby doświadczonych funkcjonariuszy w służbie, a wzrost uposażeń jest jednym z elementów, który w tym pomaga”.

Reklama

Mundurowi z SW znają już dokładną kwotą, jaka jeszcze w tym miesiącu trafi na ich konta. Chodzi o jednorazowy specjalny dodatek motywacyjny, który rząd - na mocy porozumienia zawartego z NSZZ Solidarność - postanowił wypłacić pracownikom szeroko pojętej sfery budżetowej. Jak zapewnić miał podczas niedawnego spotkania – w którym udział brali też przedstawiciele kierownictwa SW - ze związkowcami działającymi w formacji Michał Woś, wiceszef resortu sprawiedliwości "do końca września 2023 roku funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym zostanie wypłacona jednorazowa wypłata z dodatkowego funduszu motywacyjnego". Jak czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie ministerstwa, "dla funkcjonariuszy wyniesie ona ok. 1130 zł brutto, a dla pracowników cywilnych ok. 1190 zł brutto". 

Reklama

Czytaj też

Reklama

Spotkanie – jak podkreślono – dotyczyć miało jednak głównie waloryzacji uposażeń funkcjonariuszy i wynagrodzeń pracowników cywilnych Służby Więziennej. Wiceminister Woś zapowiedział, że "szersze informacje na temat przyszłorocznej waloryzacji znajdą się w piśmie, które zostanie skierowane do funkcjonariuszy za pośrednictwem związków zawodowych".

Naszym najważniejszym zadaniem jest zatrzymanie jak największej liczby doświadczonych funkcjonariuszy w służbie, a wzrost uposażeń jest jednym z elementów, który w tym pomaga.
Michał Woś, wiceszef resortu sprawiedliwości

"W myśl podjętych ustaleń, w 2024 roku funkcjonariusze Służby Więziennej otrzymają podwyżkę w wysokości 12,3 procent, czyli ok. 905 zł brutto wraz z nagrodą roczną" – czytamy w komunikacie wydanym przez resort sprawiedliwości. Dodano też, że waloryzacją zostaną objęci też pracownicy cywilni SW. W ich przypadku mowa o ok. 915 zł brutto wraz z dodatkowym wynagrodzeniem rocznym. Wiceminister Woś zapowiedział też, że "szersze informacje na temat przyszłorocznej waloryzacji znajdą się w piśmie, które zostanie skierowane do funkcjonariuszy za pośrednictwem związków zawodowych".

Ponadto Ministerstwo Sprawiedliwości i SW oraz strona związkowa opowiadają się stanowczo za utrzymaniem w styczniu i lutym przyszłego roku aktualnego mechanizmu wyrównującego (określonego w Ustawie okołobudżetowej na 2023 r.).
fragment komunikatu Ministerstwa Sprawiedliwości

Resort sprawiedliwości to kolejne ministerstwo, po MSWiA, które postanowiło odnieść się zarówno do kwestii tegorocznego jednorazowego dodatku jaki i do przyszłorocznej waloryzacji. Wcześniej, w piśmie jakie wiceszef MSWiA Maciej Wąsik skierował do przewodniczących związków zawodowych działających w formacjach podległych MSWiA, resort spraw wewnętrznych zapewniał, że jednorazowy specjalny dodatek motywacyjny, będzie wypłacany po równo dla każdego mundurowego oraz, że waloryzacja kwoty bazowej o 6,6 proc. oraz dodatkowy wzrost uposażeń o 5,7%, tj. do 12,3 proc. w stosunku do roku 2023 pozwoli na przeciętny wzrost uposażenia mundurowych o 902 zł wraz z 1/12 nagrody rocznej".

Czytaj też

Reklama

Komentarze

    Reklama