Reklama

Służba Ochrony Państwa

Z ochrony prezydenta do kierownictwa formacji. Kolejne kadrowe roszady w SOP

Fot. SOP
Fot. SOP

W Służbie Ochrony Państwa trwają kadrowe roszady. Po zmianie na stanowisku komendanta formacji, z SOP pożegnał także się jeden z zastępców. Stanowisko nie pozostało jednak wolne zbyt długo, bowiem – jak wynika z informacji do jakich dotarło InfoSecurity24.pl – objął je już kolejny oficer, który służbę pełnił m.in. jako szef ochrony prezydenta Andrzeja Dudy. 

Reklama

W miniony piątek, jak wynika z informacji do jakich dotarła redakcja InfoSecurity24.pl, jeden z dotychczasowych zastępców komendanta SOP, płk Krzysztof Biegaj został pożegnany przez współpracowników. Niedługo potem jego nazwisko zniknęło też ze strony internetowej formacji. O powody odejścia płk. Biegaja pytaliśmy rzecznika komendanta SOP, jednak do chwili publikacji materiału nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Jak jednak udało się nieoficjalnie dowiedzieć, dotychczasowy zastępca komendanta nie zamierza w formacji pozostać, a jego odejście z piastowanego stanowiska skorelowane jest z jego zwolnieniem z formacji i odejściem na emeryturę. 

Reklama

Biegaj wiceszefem SOP był od czerwca 2019 roku. Wtedy zastąpił on na stanowisku płk. Pawła Tymińskiego.

Jest następca

Reklama

Jak się okazuje, fotel wiceszefa służby chroniącej polskie VIP-y nie pozostał wolny zbyt długo. Jak dowiedziała się redakcja, do kierownictwa SOP dołączył mjr Bartłomiej Hebda. Doniesienia te – choć brak oficjalnych komunikatów ze strony SOP i MSWiA – potwierdza zawartość strony internetowej formacji, na której, w zakładce "Zastępcy Komendanta SOP", pojawiło się już nazwisko nowego wiceszefa. Jak ustaliliśmy, mjr Hebda służbę pełnił dotychczas jako szef ochrony prezydenta Andrzeja Dudy. 

Czytaj też

Co ciekawe, tuż po upublicznieniu informacji o planowanym odejściu ze stanowiska komendanta ppłk. Pawła Olszewskiego, spekulowano że to właśnie Hebda może być jego następcą. Ostatecznie tak się nie stało, a stanowisko to objął płk Radosław Jaworski.

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze