Reklama

Służba Ochrony Państwa

Ppłk Radosław Jaworski już oficjalnie komendantem SOP

Autor. MSWiA/Twitter

Ppłk Radosław Jaworski oficjalnie został dziś wprowadzony do Służby Ochrony Państwa. „Pana dotychczasowy dorobek w BOR i SOP to ogrom doświadczeń z różnych perspektyw” - powiedział szef MSWiA zwracając się do nowego komendanta. Jaworski szefem SOP formalnie jest od 4 listopada i zastąpił na tym stanowisku ppłk. Pawła Olszewskiego, który w fotelu szefa formacji ochraniającej VIP-y zasiadał od 2019 roku.

Reklama

Jak poinformowało MSWiA, w uroczystym wprowadzeniu nowego komendanta SOP wzięli udział szef resortu Mariusz Kamiński i wiceminister Maciej Wąsik.

Reklama
Reklama

Ppłk Jaworski na stanowisko komendanta SOP został powołany w piątek 4 listopada. W fotelu szefa SOP zastąpił podpułkownika Pawła Olszewskiego, który w połowie października złożył raport o zwolnienie ze służby w trybie ustawowym. Z formacją - odchodząc na emeryturę - formalnie pożegna się on 7 stycznia 2023 roku.

Podpułkownik Radosław Jaworski pełnił służbę w Biurze Ochrony Rządu od 2004 r., natomiast od lutego 2018 r. jest funkcjonariuszem Służby Ochrony Państwa. Posiada doświadczenie w pionie działań ochronnych m.in. w Wydziale Zabezpieczeń Specjalnych, Wydziale Ochrony Delegacji Zagranicznych oraz Oddziale/Zarządzie Ochrony Rady Ministrów.

W latach 2013-2014 był dowódcą ochrony Ambasady RP W Kabulu, a wcześniej w latach 2011-2012 pełnił służbę w Ambasadzie RP w Trypolisie. Został odznaczony przez Prezydenta RP "Gwiazdą Afganistanu". Otrzymał również Odznakę Honorową Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji "Za zasługi w działaniach poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej". Od 2019 r. pełnił służbę na stanowisku dyrektora Zarządu Operacyjno-Rozpoznawczego. $$

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze