Reklama

Służba Ochrony Państwa

SOP wyszkoli pilotów bsp

Autor. Służba Ochrony Państwa

Służba Ochrony Państwa utworzyła ośrodek szkolenia pilotów bezzałogowych systemów powietrznych. Głównym celem ma być rozwój i realizacja projektów związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa.

Reklama

W ramach Służby Ochrony Państwa ruszył w 2022 roku ośrodek szkolenia pilotów bezzałogowych systemów powietrznych. Podmiot ma za zadanie prowadzenie szkoleń dla funkcjonariuszy nie tylko tej formacji, ale także innych służb. SOP jest pierwszą formacją podległą MSWiA, w której taki ośrodek powstał.

Reklama
Reklama

Jak informuje SOP, ośrodek współpracuje z Urzędem Lotnictwa Cywilnego oraz Państwową Agencją Żeglugi Powietrznej, a także wspiera rozwój bezzałogowych systemów powietrznych i realizuje projekty związane z zapewnieniem szeroko rozumianego bezpieczeństwa, w tym najważniejszych osób i obiektów w państwie.

Czytaj też

Szkolenia w ośrodku mają dawać funkcjonariuszom Służby Ochrony Państwa optymalne przygotowanie, aby przystąpić do egzaminu. "Zdobyte uprawnienia do obsługi i wykorzystywania bezzałogowych systemów powietrznych w działaniach ochronnych stanowią  istotny element w podnoszeniu ich kwalifikacji, by realizować zadania służbowe na najwyższym poziomie" - dodaje formacja.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze