Reklama

Służba Ochrony Państwa

SOP świętuje

Fot. Twitter MSWiA
Fot. Twitter MSWiA

”Wasza służba często jest pełniona z narażeniem życia i zdrowia, często w trudnych warunkach. Dziękuję za dotychczasową służbę” – powiedział wiceminister Maciej Wąsik w trakcie dzisiejszych obchodów święta Służby Ochrony Państwa. Podczas uroczystości na dziedzińcu Belwederu w Warszawie odbyła się promocja na I stopień oficerski 31 funkcjonariuszy SOP oraz mianowania na kolejne stopnie służbowe.

Wicepremier Jasek Sasin podziękował funkcjonariuszom SOP za codzienną służbę. "W dniu Waszego święta chciałbym w imieniu rządu Rzeczypospolitej Polskiej, pana premiera Mateusza Morawieckiego złożyć Wam jak najlepsze życzenia, ale również podziękowania za codzienny trud, profesjonalizm i poświęcenie" – powiedział. Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik zwrócił się natomiast do rodzin funkcjonariuszy. "Dziękuję rodzinom funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa za wyrozumiałość i cierpliwość. Wiem, jak często kosztuje to dużo wyrzeczeń także w życiu rodzinnym" – podkreślił.

Na dziedzińcu Belwederu w dniu święta Służby Ochrony Państwa wręczono też Medale za Długoletnią Służbę, nadane przez Prezydenta RP. Odznaczenia te otrzymało 7 funkcjonariuszy oraz jeden pracownik cywilny. Wiceszef MSWiA wręczył również akty mianowania na kolejne stopnie służbowe w korpusie oficerskim dla 9 funkcjonariuszy, w korpusie chorążych dla 3 funkcjonariuszy oraz w korpusie podoficerskim dla 4 funkcjonariuszy. Promocji na I stopień oficerski 31 funkcjonariuszy dokonał mjr SOP Paweł Olszewski – komendant Służby Ochrony Państwa.

Podczas uroczystości zostały odczytane listy okolicznościowe od prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz marszałek Sejmu Elżbiety Witek. W dzisiejszych obchodach, oprócz wiceszefa MSWiA Macieja Wąsika, wzięli udział m.in. wicepremierzy Jacek Sasin i Piotr Gliński oraz wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska.

Do głównych zadań Służby Ochrony Państwa należy ochrona najważniejszych osób i obiektów w państwie oraz rozpoznawanie i zapobieganie skierowanym przeciw nim przestępstwom.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze