Reklama

Służba Ochrony Państwa

SOP na zakupowej fali

Fot. SOP
Fot. SOP

Flota Służby Ochrony Państwa w niedługim czasie powiększy się nawet o 13 nowych pojazdów. Formacja poinformowała właśnie o wyborze najkorzystniejszych ofert w dwóch kończących się przetargach. Łącznie zakupy kosztować będą ponad 2 mln złotych.

Na sfinansowanie zakupu dziewięciu samochodów SOP zamierzał przeznaczyć maksymalnie 900 000 złotych. W trzech ofertach formacji oferowane były: Kia Optima JF (Marvel Sp. z o.o.) za ponad 1,314 mln złotych brutto oraz Skoda Superb 3T (CRH Żagiel Auto Sp. z o.o.) za ponad 1,007 mln złotych brutto. Trzeciej oferty, od Plichta Sp. z o.o., nie udało się otworzyć. I choć żadna z ofert nie zmieściła się w przewidywanym na ten cel budżecie, SOP zdecydował się na wybór oferty CRH Żagiel Auto Sp. z o.o., a więc do formacji trafi 9 samochodów Skoda Superb 3T.

Drugi przetarg dotyczył dostawy czterech pojazdów powyżej pięciu miejscu SOP zamierza przeznaczyć 960 000 zł brutto. W wyznaczonym terminie wpłynęły dwie oferty od zainteresowanych podmiotów, czyli od Duda-Cars SA (Mercedes-Benz V 250d za ponad 1,041 mln złotych brutto) oraz Zeszuta Sp. z o. o. (Mercedes-Benz V 250d za 1,140 mln złotych brutto). Także i w tym przypadku oferty przekraczały budżet jaki wyasygnowała formacja, jednak i tym razem SOP znalazł najwyraźniej dodatkowe pieniądze, i finalnie zdecydował się na wybór oferty Duda-Cars.

Zgodnie z planem pojazdy zostać dostarczone najpóźniej w grudniu tego roku.

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze