Reklama

Służba Ochrony Państwa

Funkcjonariusz SOP z zarzutami zawieszony i z postępowaniem dyscyplinarnym

Fot. MSWiA
Fot. MSWiA

Podejrzany o przestępstwo funkcjonariusz Służby Ochrony Państwa został zawieszony w czynnościach służbowych i wszczęto wobec niego postępowanie dyscyplinarne - poinformował rzecznik SOP ppłk. Bogusław Piórkowski. Jeśli potwierdzą się zarzuty, zostanie wydalony z SOP - zapowiedział.

W poniedziałek portal tvp.info napisał, że Sąd Rejonowy w Wołominie wydał nakaz tymczasowego aresztowania na dwa miesiące funkcjonariusza SOP Kamila L., który miał wraz z innym mężczyzną ukraść samochód, a potem nie zatrzymać się do kontroli drogowej. Ppłk. SOP Bogusław Piórkowski potwierdził we wtorek, że podejrzany to funkcjonariusz SOP, jednak nie ujawnił, czym zajmował się mężczyzna w służbie ani kiedy rozpoczął pracę.

Decyzją komendanta SOP mjr. Pawła Olszewskiego, funkcjonariusz został zawieszony w czynnościach służbowych. Ponadto wszczęto wobec niego postępowanie dyscyplinarne. "Jeżeli zarzuty się potwierdzą, funkcjonariusz zostanie wydalony ze służby" - zapowiedział rzecznik SOP.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Marcin Saduś potwierdził w informacji przesłanej PAP, że w Prokuraturze Rejonowej w Wołominie jest prowadzone śledztwo, w którym podejrzanym jest mężczyzna będący funkcjonariuszem jednej ze służb oraz że wobec mężczyzny są stosowane środki zapobiegawcze. "Dalszych informacji nie udzielamy z uwagi na interes toczącego się postepowania" - dodał prok. Saduś.

O sprawie informował wcześniej także portal TVN24. Według informacji portalu do zatrzymania doszło w środę, 19 lutego. Prokurator, który ma znać sprawę, powiedział portalowi, że policjanci znaleźli dowody, wskazujące, że zatrzymany mógł działać w grupie przestępczej zajmującej się kradzieżą japońskich samochodów.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze