Reklama

Służby Mundurowe

Rząd wycofa się z pomysłu obowiązkowych szczepień dla mundurowych? Wiceszef MZ: niedługo zapadną decyzje

Fot. x3/Pixabay
Fot. x3/Pixabay

Myślę, że niedługo zapadną decyzje w sprawie obowiązku szczepień dla nauczycieli i służb mundurowych - powiedział w poniedziałek w Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że w tej chwili trudno powiedzieć, czy obowiązek szczepień zostanie wprowadzony.

Minister Kraska zapytany o to, czy zostanie wprowadzony obowiązek szczepień dla niektórych grup zawodowych - w tym służb mundurowych - przypomniał, że taka decyzja już zapadła w odniesieniu do pracowników służby zdrowia. "Rozporządzenie zostało wydane. Do 1 marca wszyscy pracownicy ochrony zdrowia powinni być zaszczepieni" - podkreślił.

Odnosząc się do innych grup zawodowych wiceminister zdrowia zaznaczył, że na ukończeniu są rozmowy z poszczególnymi resortami - MSWiA, MON czy MEiN. "Myślę, że te decyzje niedługo zapadną" - zapowiedział.

Zapytany, czy rozmowy zmierzają do wprowadzenie obowiązku szczepień czy nie, Kraska odpowiedział, że "w tej chwili trudno powiedzieć". "Jeżeli chodzi o nauczycieli, mamy w tej chwili okres ferii zimowych, dzieci są na dwutygodniowym wypoczynku, obserwujemy, jaka sytuacja jest w szkołach - czy tych ognisk nam przybywa. Zobaczymy" - mówił.

Czytaj też

W ubiegłym tygodniu Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministra zdrowia, pytany m.in. o wprowadzenie obowiązku szczepień dla mundurowych powiedział, że "decyzje zależą od rozwoju pandemii i rozprzestrzeniania się wariantu omikron koronawirusa". Dodał też, że "na pewno żadne rozwiązanie nie jest wykluczone, ale w tej chwili o powszechnej obowiązkowości szczepień za wcześnie mówić". 

Czy rząd wprowadzi obowiązek szczepień m.in. dla funkcjonariuszy służb mundurowych? Z informacji jakie przekazał ostatnio szef resortu zdrowia Adam Niedzielski wynika, że zwolenikiem takiego rozwiązania jest m.in. wicepremier Jarosław Kaczyński oraz całe "kierownictwo polityczne Prawa i Sprawiedliwości". Mimo to decyzje wciąż nie zapadły i choć jeszcze jakiś czas temu wydawało się, że wprowadzenie obowiązku szczepień jest tylko kwestią czasu, to dziś nie jest to wcale już takie pewne.

Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze