Reklama

Służby Mundurowe

Ruszyła trzecia edycja Polsecure w Kielcach

Autor. InfoSecurity24.pl

W Kielcach wystartowała trzecia edycja międzynarodowych targów Polsecure. W tym roku, w wydarzeniu biorą udział przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo oraz ponad 140 wystawców z 13 krajów. Tegoroczne targi Polsecure potrwają trzy dni.

Oficjalna ceremonia otwarcia międzynarodowych targów Polsecure odbyła się we wtorek na ternie Targów Kielce. W uroczystości wziął udział m.in. senator Krzysztof Słoń, wiceszef MON Stanisław Wziątek, wojewoda świętokrzyski Józef Bryk oraz prezydent Kielc Bogdan Wenta. W wydarzeniu wzięli udział także przedstawiciele władz Azerbejdżanu, Gruzji oraz szefowie zagranicznych służb mundurowych, w tym z Mołdawii, Malty, Singapuru oraz policjanci z Czech, Łotwy, Portugalii, Rumunii, Węgier i Włoch.

Reklama

Nie zabrakło również kierownictwa polskich służb mundurowych. W otwarciu targów uczestniczył m.in. komendant główny Policji insp. Marek Boroń, komendant Służby Ochrony Państwa generał Radosław Jaworski, zastępca komendanta głównego SG generał brygady Wioleta Gorzkowska, zastępca komendanta głównego PSP bryg. Grzegorz Szyszko, zastępcy dyrektora generalnego SW płk Bartłomiej Turbiarz i ppłk Renata Niziołek oraz komendant główny Straży Ochrony Kolei Jarosław Garstka.

Czytaj też

W takcie otwarcia głos zabrała m.in. wiceprezes zarządu Targów Kielce Bożena Staniak, która podkreśliła, że tegoroczna edycja Polsceure jest rekordowa. „Wystawcy zajęli prawie 5,5 tys. metrów powierzchni, a jest ich ponad 140. Stoiska, które wystawcy zbudowali znajdują się w dwóch halach oraz na terenie zewnętrznym. Targi przy trzeciej swojej edycji mają coraz bardziej międzynarodowy charakter, bowiem nasi wystawcy pochodzą z 13 krajów” – mówiła wiceprezes Targów Kielce.

W trakcie otwarcia targów głos zabrał komendant główny Policji insp. Marek Boroń
W trakcie otwarcia targów głos zabrał komendant główny Policji insp. Marek Boroń
Autor. InfoSecurity24.pl

Z kolei komendant główny Policji insp. Marek Boroń ocenił, że targi są okazją do prezentacji najnowszych technologii i sprzętu, ale także do dyskusji na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. „Wydarzenia ostatnich lat wyraźnie wskazują na poważne zagrożenie, z którym zmaga się współczesny świat. Począwszy od konfliktów zbrojnych na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie poprzez katastrofy naturalne, migracje oraz cyberprzestępczość” – mówił inspektor.

Reklama

„Targi Kielce to doskonała platforma wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk pomiędzy służbami i instytucjami działającymi w obszarze bezpieczeństwa i porządku publicznego. Niezmiernie cieszy mnie też fakt wprowadzenia w trzecim dniu targów wydarzenia dedykowanego młodzieży szkół ponadpodstawowych. Zaproszenie na konferencje przyjęło 14 szkół ponadpodstawowych z pięciu garnizonów. W sumie około 500 młodych ludzi” – dodał komendant główny Policji.

Czytaj też

W tym roku międzynarodowe targi Polsecure odbywają się w dniach od 23 do 25 kwietnia. Podczas wydarzenia swoją ofertę przedstawią firmy specjalizujące się m.in. w produkcji wyposażenia specjalnego, środków ochrony osobistej, sprzętu ratowniczego, oprogramowania służącego łączności, dowodzeniu czy kontroli, ale także do wymiany doświadczeń i rozmów o rzeczywistych potrzebach służb mundurowych.

Od pierwszej edycji, targi Polsecure powstają przy współpracy z Komendą Główną Policji. Od początku istnienia targów ich partnerem strategicznym jest Grupa WB. W tym roku targom patronuje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama