Reklama

Służby Mundurowe

Resortowa wojenka? MSWiA: Wiceminister Jarosław Zieliński cieszy się pełnym zaufaniem minister Elżbiety Witek

Fot. MSWiA
Fot. MSWiA

”Wiceminister Jarosław Zieliński cieszy się pełnym zaufaniem minister Elżbiety Witek. Potwierdzeniem tego jest fakt, że to właśnie on został wyznaczony przez szefową MSWiA jej pierwszym zastępcą” - przekazał w poniedziałek w oświadczeniu Wydział Prasowy MSWiA, odnosząc się do informacji podawanych przez portal Wirtualna Polska.

Oświadczenie MSWiA dotyczy poniedziałkowej publikacji portalu wp.pl, który podaje, że "w ostatnim czasie w kierownictwie MSWiA doszło do zgrzytów na linii minister Elżbieta Witek - Jarosław Zieliński. Wiceminister miał usłyszeć, że w przypadku wygranej PiS w wyborach nie będzie go w resorcie" - pisze wp.pl.

Portal powołuje się m.in. na "Decyzję nr 40 Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji", która ukazała się 25 lipca w Dzienniku Urzędowym MSWiA. Decyzja wydana przez Elżbietę Witek dotyczy zakresu czynności wiceministrów w resorcie. "W dokumencie pojawił się nowy paragraf, rozszerzający zakres kompetencji wiceministra Krzysztofa Kozłowskiego kosztem Jarosława Zielińskiego" - podaje wp.pl.

Portal pisze, że minister Elżbieta Witek jest niezadowolona z pracy wiceszefa resortu Jarosława Zielińskiego. "Witek jest coraz bardziej poirytowana stylem pracy Zielińskiego. (...) Od resortu ważniejsze jest jego Podlasie" - powiedział anonimowy informator wp.pl.

W poniedziałek do tych informacji odniosło się MSWiA. "Odnosząc się do dzisiejszej publikacji portalu Wirtualna Polska, sprzeciwiamy się rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji dotyczących rzekomego konfliktu pomiędzy członkami kierownictwa MSWiA. Tezy postawione przez autora artykułu nie mają żadnego związku z rzeczywistością i są nieprawdziwe" - pisze w oświadczeniu MSWiA.

"Wiceminister Jarosław Zieliński cieszy się pełnym zaufaniem minister Elżbiety Witek – potwierdzeniem tego jest fakt, że to właśnie on został wyznaczony przez szefową MSWiA jej pierwszym zastępcą. Niezrozumiałe jest wprowadzanie opinii publicznej w błąd, zwłaszcza, że wiceministrowie MSWiA bardzo dobrze wypełniają swoje obowiązki" - brzmi oświadczenie MSWiA.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze