Reklama

Służby Mundurowe

POLSECURE debiutuje w Kielcach

POLSECURE targi motocykl policja
Autor. Marta Rachwalska/InfoSecurity24.pl

Prezentacje najnowszego sprzętu i wyposażenia dla służb mundurowych, wykłady konferencyjne, pokazy i branżowi zwiedzający – tak w skrócie można podsumować pierwszy dzień Międzynarodowych Targów  Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE, które zadebiutowały w Targach Kielce.

Reklama

Podczas debiutujących targów POLSECURE wystawia się blisko 100 firm, które prezentują ofertę wyposażenia specjalnego dla służb mundurowych, uzbrojenia, sprzętu ratowniczego oraz specjalistycznego oprogramowania. Wśród wystawców znajdują się m.in.: WB Group – Partner Strategiczny wydarzenia, Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. wraz z należącymi do niej spółkami: Maskpol, PCO S.A., Fabryka Broni "Łucznik", Zakłady Mechaniczne Tarnów, WZŁ1, Zurad, Huta Stalowa Wola, Zakłady Metalowe "DEZAMET" czy OBRUM.

Reklama

Pokaz dynamiczny Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "BOA" z udziałem psa policyjnego, a także przykłady użycia psa policyjnego w służbie to kolejne punkty programu. Cztery, specjalnie wyszkolone psy z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, uczestniczyły w pokazie tresury i zatrzymania pozoranta.

Czytaj też

Równolegle z targami POLSECURE odbywa się Międzynarodowa Konferencja Policyjna, której organizatorem jest Komenda Główna Policji. Tematem przewodnim pierwszego dnia konferencji było cyberbezpieczeństwo. Przedstawiciele najważniejszych międzynarodowych organizacji dot. bezpieczeństwa publicznego podzielili się swoją wiedzą z polską policją. W panelu dyskusyjnym pod nazwą "Obecne zagrożenia i trendy cyberprzestępczości" brali udział Craig Jones z INTERPOLU, Edvardas Sileris z EUROPOLU, Craig Wolf – z US Secret Service, Carsten Meywirth z niemieckiego BKA i Elvis Chan z FBI.

Reklama

Targi potrwają do 29 kwietnia.

Reklama

Komentarze

    Reklama