Reklama

Policja

Gen. Szymczyk: pracujemy z MSWiA nad kolejnymi elementami, które będą motywować do pozostania w służbie [WIDEO]

gen. insp. Jarosław Szymczyk Komendant Główny Policji
Autor. Marta Rachwalska/InfoSecurity24.pl

Po pierwsze, wprowadziliśmy już pewne mechanizmy zachęcające do pozostania dłuższego w służbie - mówi w rozmowie z InfoSecurity24.pl, podczas targów POLSECURE w Kielcach, Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, przypominając o wprowadzeniu tzw. dodatku motywacyjnego. Jak ocenia, miał on już przynieść efekty i doprowadzić do ok. 30-proc. spadku odejść w ubiegłym roku w porównaniu do lat poprzednich. Co więcej, razem z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji trwają prace nad kolejnymi elementami, które będą motywować do pozostania w formacji również po 15 i 20 latach w służbie.

Reklama
Reklama

Komentarze (3)

 1. Minister

  Proponuję po granatniku za 20 lat służby....

 2. Cris

  Szkoda, ze Pan General nie wspomniał, ile z dodatku motywacyjnego zabiera co miesiac "polski ład". Policjanci z dużym stażem tracą miesiąc w miesìąc od kilkuset do ponad tysiąca złotych. Szumna podwyżka 500,- zl została z okładem zeżarta przez rządowe pomysły podatkowe. A podobno na zmianach mieli stracić tylko kombinatorzy i cwaniaki. Policjaci dziekują. I zapamiętają...

  1. RAF

   Cris@ A to ciekawe, bo policjanci, ktorych ja znam nie narzekaja i uwazaja, ze ten rzad zdecydownie lepiej o nich dba ni POprzednicy.

 3. Jaro

  Brawo

Reklama