Reklama

Policja

Zarzuty dla policjanta za śmiertelne postrzelenie 27-latka

Małopolska Policja
Autor. Małopolska Policja

Zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci wskutek przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków usłyszał policjant z Zakopanego, który w czerwcu 2020 r. w Kościelisku-Kirach śmiertelnie postrzelił 27-latka podejrzewanego o kradzież paliwa z maszyn budowlanych - poinformował w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko.

Reklama

Według śledczych do śmierci Dariusza N. doszło na skutek niekontrolowanego wystrzału z broni służbowej policjanta. "W sprawie uzyskano szereg opinii i ekspertyz kryminalistycznych, a w tym także opinię biegłego z zakresu stosowania środków przymusu bezpośredniego, technik i interwencji policyjnych, która to opinia w połączeniu z pozostałym materiałem dowodowym uzyskanym w śledztwie stanowiła podstawę do wydania postanowienia o przedstawieniu zarzutów funkcjonariuszowi Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem" – poinformował prok. Hnatko.

Reklama

Czyn ten zagrożony jest karą do pięciu lat pozbawienia wolności. Podejrzany policjant podczas przesłuchania w obecności swojego obrońcy nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy składania wyjaśnień. W sprawie zostały złożone wnioski dowodowe przez obrońcę policjanta, z których dopuszczono uzupełniające przesłuchanie biegłego z zakresu stosowania środków przymusu bezpośredniego, technik i interwencji policyjnych.

Czytaj też

"Po wykonaniu wymienionej czynności, w zależności od ewentualnych dalszych wniosków dowodowych stron – podejrzanego, jego obrońcy, pokrzywdzonych i ich pełnomocników, zostanie podjęta decyzja merytoryczna w sprawie" – przekazał rzecznik krakowskiej prokuratury.

Reklama

Do tragicznego zdarzenia doszło pod koniec czerwca 2020 r. w godzinach nocnych w okolicy stadionu biathlonowego w Kościelisku-Kirach koło Zakopanego. Wtedy na miejsce zostali wezwani policjanci poinformowani o kradzieży paliwa z maszyn budowlanych. Mundurowi zauważyli w pobliżu maszyn podejrzanych mężczyzn i rozpoczęli pościg, w trakcie którego doszło do wystrzału z broni służbowej. Strzał spowodował śmiertelne obrażenia głowy 27-latka.

Według policji, do kradzieży paliwa z maszyn budowlanych zlokalizowanych koło stadionu biathlonowego miało wcześniej dochodzić kilkukrotnie.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze